NHOUDSOPGAVE - 64 - Foto links: genomen vanaf de Mekkenstuinweg op het land waar nu de huizen van de Bijlstraat staan. Foto rechts: Zicht op de Klieftstraat ter woonde de familie Bert Wiegman met zijn vrouw Nettie Baijs (dochter van de schipper van de postboot) en hun kinderen in dat huis. In het bedoelde huis in de Klieftstraat naast de But- terhoek woonde toen de leider van de NSB op Wieringen." Zoals blijkt uit onderstaande bijdrage van Netttie Rienstra-Mulder, de schrijfster van het artikel, woonde burgemeester Van Diemen zowel in de Klieftstraat als op de Slingerweg. "In 1942 is burgemeester Koljf naar Sint Michiels gestel getransporteerd. Daarna kwam dus zijn ver vanger Van Diemen. Hij vestigde zich in de Klieft straat." Cees Smit, die al zijn hele leven in de Klieft straat woont, was de bron van deze infor matie. Wanneer burge meester Van Diemen van de Klieftstraat naar de Slingerweg verhuisde is mij niet bekend, maar volgens Stef Zwarts is het zeker dat hij vanaf 1944 op Slingerweg 33a woonde. In 1948, toen hij ver oordeeld werd, was het woonadres nog steeds de Slingerweg. Waarschijnlijk woonde zijn vrouw daar nog. Gezien de reacties over dat woonadres: het één hoeft het ander dus niet uit te sluiten." Andere opmerkingen: Bladzijde 24: Het echtpaar Everts had vier kinderen, Antje, Kees, Jan en Niek. Jan Schuit moet zij Jan Muit De Wit moet zijn Wit I Van de Bestuurstafel door Gerard Numeijer37 Foto voorzijde 37 Grietje door Martin Bril38 Terug naar de Afsluitdijk door Tiny Hoogschagen-Metselaar39 Lövige hangde door Dick Numeijer341 Winkel Timmerman op de Hollebalg door Gea Klein-Hamming34 Burgerlijke Stand Gemeente Wieringen honderd jaar geleden samengesteld door Helene Gorter-Prins en Bob Gorter45 Honderd jaar geleden geboren: Dirk Boersen Dz. door Guus, Riet, Theo en Marietje Boersen48 Spreekwoorden op zijn Wierings (deel 5) verzameld door Dirk P. Lont 52 Lezing Nationaal Reddingsmuseum "Dorus Rijkers" door Gea Klein-Hamming53 Nieuwe ontwikkelingen in Genealogisch onderzoek 56 Redactie 56 Een Vikingzwaard? 57 Boekennieuws door Gea Klein-Hamming58 Kleuterschool op Het Hoekje - juli 1"958 59 Gedicht over het Wieringen van vroeger (deel 3, slot) 60 De Afsluitdijk voltooid, de visserman berooid! door J.T. Bremer61 Schenkingen 62 Archiefnieuws 62 Van de Ledenadministratie 63 Aanvullingen en verbeteringen 63 Inhoudsopgave 64 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 2 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 30