- 51 - weer konden komen spelen. En ze kwamen altijd op de fiets. Toen Riet, na misschien wel tien jaar, vroeg of ze een beetje moderne muziek wilden spelen, zei Jaap Manneveld, de leider: "Merie, we hebben voiftig nieuwe nummers." Het wordt nog vaak opgehaald. Ook was Dirk bij de vrijwillige brandweer van Wieringerwaard. Ze zijn nog Nederlands kampi oen geweest. De wedstrijden waren in Bussum. Ze hadden thuis de slangen al vol water gezogen en konden zo aan de oefeningen beginnen. En ze wonnen. Al was het niet helemaal eerlijk ge gaan, maar dat werd pas jaren later uit de doeken gedaan. Het gebeurde wel als de sirene ging en Dirk in de haast weer z'n laarzen niet kon vinden, dat Anna heel kalm zei: "Ach, 't zal misschien wel een oefening wezen". Door de val van een dak in de Wieringermeer raak- Kleinzoon Dirk 1965, Dirk 1908, Theo 1938. te Dirk op z'n zevenen vijftigste afgekeurd. In 1963 verhuisden ze van het café naar een ander huis met een grote tuin in de Kleine Buurt. En hoewel hij geen groene vingers had lukte het tuinieren hem toch aardig, al moest Anna hem wel afremmen wat kunstmeststrooien betreft. Hij kon daar nogal royaal mee zijn. Ook was hij veel aan (Foto John Oud) het touwdraaien op een door hemzelf ont worpen machine. Eerst werden de touwtjes die om strobalen gebonden zaten opgehaald bij de boeren. Waarvan dan weer mooi touw gedraaid werd en dat werd weer ver kocht aan diezelfde boeren. Aan deze bezigheid heeft hij veel plezier beleefd, het was een mooie hobby. In 1978 kwamen ze terug naarWieringen. Het ei gen huis in de Klieftstraat werd teruggekocht van de gebroeders Lont, wat toch wel bijzonder was. Dirk was heel content dat ze weer op Wieringen woonden, Anna iets minder, zij miste de ruimte om zich heen die ze in Wieringerwaard wel had. Dirk fietste veel, naar Oosterland naar Theo in de autosloperij, naar Den Oever naar Guus, naar zus Nelie en zwager Jan Klaver. Bij Hendrik van Eerden kwam hij ook vaak, met zijn zwager Nan Klein Dz, dan zaten ze gedrieën op het bankje voor het huis. Pratendeweg hadden ze het dan over van alles en ieder een. En dan kwamen ze met hun droge hu mor en zelfspot steeds tot dezelfde conclusie: "Et is maar goed dat wij zo goed benne." Anna overleed in janu ari 1984, Dirk in no vember 1989, vlak voor het 100-jarig bestaan van de firma Boersen, dat hij zo heel graag had willen meemaken. Wieringerwaard met z'n Noord en Zuid Zi|perweg Links Café D. Boersen, krantenfoto uit 1988. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 2 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 17