ONDERD JAAR GELEDEN GEBOREN: DlRK BOERSEN Dz. - 48 - Samengesteld door Dirk Boersen is geboren op zaterdag 4 juli 1908 op Stroe. Hij was het vijfde kind vanTheodorus Hendricus (Dirk) Boersen Cz en Maartje Kuut Jd. Vader Dirk was Rooms Katholiek en moeder Maartje was Doopsgezind. De afspraak was dat de kinderen die in dit huwelijk geboren werden Rooms Katholiek gedoopt en opgevoed zouden worden. Omdat ze voor dit kind geen naam had den stelde vader Dirk voor om de eerste die hij tegenkwam van Stroe naar Hippo, als hij het kind ging aangeven, vernoemd zou worden. Wie dat geweest is???. Hij is er altijd van verdacht dat hij deze zoon naar zichzelf vernoemd heeft. De an dere kinderen zijn: GuusRietTheo en Marietje Boersen Anna en Dirk gehuwd met Jan Engel Jz. gehuwd met Alida Numeijer Sd. gehuwd met Geertje Hermans Jd. gehuwd met Elisabeth Krommedam Hd. gehuwd met Jan Henselmans gehuwd met Jan Klaver Hz. Dirk Sr was timmerman aannemer, de zoons Kees en Hein werden timmerman en Dirk was de metselaar. Dirk trouwde in 1933 met Anna Klein geboren in 1910, dochter van Dirk Klein Albz en Guurtje Mulder Nd. Eerst woonde het jonge paar in de Mekkenstuin- weg waar in 1933 hun dochter Maria geboren In de Klieftstraat heeft Dirk zelf een nieuwe wo ning gebouwd, tegelijkertijd werd er een zelfde huis naast gezet voor Jan Huijbers Jbz en Neel- tje Boersen Cd, zij waren een oom en tante van Dirk. Daar zijn Guus in 1936 en Theo in 1938 geboren. Er waren in die tijd schooljuffrouwen bij hen in de kost, waaronder juffrouw Boeren dans. Lang hebben ze daar niet gewoond. Het was crisistijd, geen werk en ook geen steun. Want dat kreeg je niet als je een eigen woning bezat. Het huis werd in 1940 verkocht aan de gebroe ders Jacob en Pieter Lont Jz, beiden ongehuwd. De familie verhuisde naar Wieringerwaard waar een café werd gehuurd, dat naderhand aange kocht is. Ant je geboren op 4 maart 1901, Cornelis (Kees) geboren op 15 augustus 1902 Johannes (Jan) geboren op 27 april 1904, Hendricus (Hein) geboren op 17 mei 1906, Aagje geboren op 6 februari 1910, Cornelia Hilgonda geboren op 17 februari 1919, Theo en Dirk in de autosloperij te Oosterland Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 2 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 14