- 44 - "Nog voorradig een kleine voorraad Wit- she, Rose zeep. Tevens ontvangen een partijtje prima koffiesurrogaat van het merkt KSM, ingeschreven bij het Rijksdistributiekantoor onder nummer MEI 5. Ook wederom ont- op nummer 21 thee verkrijgbaar is". vangen carbolineum en blackvarnis, terwijl voor houders van door mij getekende oude thee- en koffiekaarten, vanaf 15 juni op ver toon van die kaarten Gerrit Timmerman is overleden op 12 april 1937 en Teetje de Vries op 4 augustus 1945. Bei den liggen, evenals hun zoon Dirk, begraven op het kerkhof van Wester- land, waar ook neef Dirk, die overleed op 17 januari 1975 en zijn zus Dinge- na, overleden op 2 maart 1981, begraven liggen. Toen Dirk in 1925 overleed heeft Gerrit het win keltje verkocht aan zijn neef Dirk Timmerman. Zoon van Teunis Timmerman en Trijntje Bais, de oudere broer van Gerrit. Dirk Timmerman, geboren op Wieringen op 7 augustus 1899 en zijn zus Dingena Geertuida, geboren op Wie- ringen op 26 november 1903, hadden de kleine kruidenierswinkel overgenomen van hun oom Gerrit en tante Teetje. Dirk kocht zijn artikelen in bij de grossier in koloniale waren Dirk Kooij, gevestigd in de Klieftstraat te Hippolytushoef en bij tabaks- en koffiegroothandel His Wilms op het Kerkplein. Dingena stond in het winkeltje en Dirk ventte en bezorgde de boodschappen. Ze hadden een vaste klantenkring waar ze iedere week kwamen. Dirk deed naast het venten en bezor gen ook in verzekeringen. Bovenste foto: Hollebalg, met aan de linkerkant de kruide nierswinkel van Dirk Timmerman Middelste foto: Rechts de voormalige kruidenierswinkel, Koningsweg 15. Onderste foto: De winkel is sinds 2000 in gebruik als too ning en zag er op 11 april 2008 zó uit. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 2 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 10