ÏASSEM-GRONINGEN voetsol Historische Vereniging Wieringen gaat naar Drents museum in Assen Op 25 mei 2008 gaat de Historische Vereniging Wieringen naar het Drents Museum in Assen waar het voorjaar en de zomer van 2008 geheel in het teken staan van het Chinese cultureel erfgoed. Naast de tentoonstelling zijn er vele activiteiten in het museum. Het Drents Museum in Assen presenteert van 2 febru ari tot en met 31 augustus 2008 de spectaculaire tentoonstelling 'Het Terracotta Leger van Xi'an'. Het museum haalde met deze tentoonstelling de Nationale Media. De tentoonstelling is voor het eerst in Nederland, en exclusief voor het Drents Museum. De beroemde soldaten, uit het grafcom plex van de eerste keizer van China te zien, zijn aangevuld met ruim 200 prachtige voorwerpen uit de Qin en West-Han dynastie. 'Het Terra cotta Leger van Xi'an'is het meest complexe en kostbaarste project uit de geschiedenis van het Drents Museum. De tentoonstelling is onderdeel van het grote GoChina! Assen-Groningen-project. In de derde eeuw vóór Christus liet de machtige eerste keizer van China, Qin Shi Huang Di, al tijdens zijn leven een mausoleum bouwen in de buurt van de huidige stad Xi'an. Zijn toekomstige tombe liet hij bewaken door duizenden daten, ruiters met paarden, boogschutters en wa genmenners: het zogenaamde Terracotta Leger. In zijn ondergronds paleis kon de keizer in het hier namaals verder leven, omringd door prachtige ge bruiksvoorwerpen én beschermd door zijn eigen leger. In 1974 is dit leger bij toeval teruggevonden door een eenvoudige boerenzoon. Al snel bleek het om één van de grootste archeologische ontdekkingen van de 20ste eeuw te gaan. Het groeide uit tot een attractie van wereldfaam. Inmiddels is de archeologische vindplaats uitgeroepen tot Unesco Werelderfgoed en trekt het jaarlijks vele miljoenen bezoekers uit de hele we reld. In 2008 is het mogelijk om in het Drents Museum deze bijzondere grafvondsten van dichtbij te bekijken. Zeker 14 originele, levens grote krijgers en meer dan 200 andere bijzondere en kostbare grafvondsten uit de Qin en West-Han dynastie zijn dan gedurende zeven maanden te zien in Assen. Het is een dagvullend programma, inclusief koffie met gebak, lunch en busvervoer. De kosten zijn: 45,-. De opstapplaatsen zijn Rabobank Hippolytushoef en bij de molen te Den Oever. De vertrektijden zijn respectievelijk 8.30 en 8.45 uur. U kunt zich opgeven bij Arina Zwanink, 0227-511594 of Gea Klein, 0227-592886 en e-mail secretaris@historischwieringen. nl De excursie gaat alleen door bij voldoende deelname. Foto links: het museum in Assen. Hieronder: 1989 - Over de opgraving van het terracottaleger in Xi'a?ig is een enorme hal gebouiud. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 1 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 9