ERSLAG ALGEMENE LEDENVERGAOERING 2007 maar te korte dag, er was meer te zien dan ver wacht zo was de algemene mening van de deel nemers. Aantal deelnemers: 44. Flora- en Visserijdagen, 1 en 2 september: Op 1 september is het boek "Kieken op Wieringen", samengesteld door Jan Conijn, Henk Braad en Tan Lont-Lont, gepresenteerd. De KMV Har monie verzorgde de muziek tijdens de presen tatie. Tijdens deze twee dagen zijn er diverse tentoonstellingen en presentaties georganiseerd, zoals 120 jaar Harmonie, de vereniging de Aak en etsen gemaakt door Verpoorte. Er werd een film vertoond over Wieringen uit 1950 (eigen dom KMV Harmonie)Verder lagen de multo mappen uit eigen archief ter inzage, dit alles aan gevuld met de boekenkraam van de Historische Vereniging. Weekenden Dorpshuis Westerland, zie verslag Commissie Genealogie. Kerstmarkt 15 en 16 dee., georganiseerd door de Rotary, locatie Wil Wigbout. De vereniging heeft zich gepresenteerd met de boekenkraam. De vereniging heeft medewerking verleend aan het jubileumboek van Beter Wonen; de expo sitie in het Gemeentehuis, 75-jaar afsluitdijk; aan het jubileumboek 75 jaar Afsluitdijk uitge geven door Museum Jan Lont; aan het 120 jaar bestaan van de Koninklijke Muziekvereni ging Harmonie; aan de uitgave van een boek uitgegeven door Gees R. Gmelich Meyling-van Hemert uit Goes en er is namens de vereniging een lezing gegeven in de Michaelskerk, Kerken op Wieringen in het algemeen. Verder werkt de vereniging mee aan de boeken: 50 jaar Vloot- schouw, planning 2009 en de eigen uitgave Winkeltjes Wieringen, planning 2010. Het archief is iedere eerste maandagavond en dinsdagmiddag, met uitzondering van de maan den juni t/m september open geweest. Verslag zie elders in het blad. De algemene ledenvergadering werd gehouden op 19 maart 2007 in de grote zaal Noordelicht, Parklaan 41 Hippolytushoef Aanwezig van het bestuur: Gerard Numeijer, voorzitter; Henk de Graafpenningmeester, Gea Klein-Hamming, secretarisnotulen; Menno Smit;Arina Zwanink en Lies Jacobs-Hijlkema. Afwezig bestuur: Andries de Wit. 1Opening. Welkom aan Piet Kraan, Jos Glim en Jaap Breed voor de verzorging van het filmprogramma na de pauze. 2. Mededelingen en notulen vorige jaarverga dering. Verslag akkoord 3. Jaarverslag secretaris. Verslag akkoord 4. Financieel verslag penningmeester. Ver slag akkoord 5. Verslag kascontrolecommissie, bestaande uit A. de Vries, K. Bakker en P. Weijers. Kees Bakker neemt het woord namens de commis sie: "Het is meer dan voor elkaar". 6. Benoeming nieuw kascontrole commis sielid i.v.m. het reglementair aftreden van de heer Kees Bakker. Als nieuw lid stelt Sophia Deijkers zich beschikbaar. 7. Verslag Redactiecommissie. Complimen ten voor het blad. De voorzitter geeft aan dat er veel werk aan wordt besteed, het is ten slotte de rode draad binnen de vereniging. 8. Verslag Commissie Genealogie. Dit is een belangrijke commissie binnen de vereniging voor de stamboomliefhebbers. 9. Verslag Boerderijencommissie. Deze commissie is na de uitgave "Verdwenen Boer derijen" opgeheven. 10. Vaststelling contributie 2007. De contri butie blijft zoals het is, 17,50 per jaar. Er is inmiddels een goede reserve opgebouwd om boeken te kunnen uitgeven. 11Bestuursledenverkiezing: Aftredend en niet herkiesbaar Gert-Jan Visser. Een be stuurslid dat oog had voor de praktische za ken binnen de vereniging. Gert-Jan Visser trad in 1997 toe tot het bestuur, in 2000 werd hij gekozen tot voorzitter en nam plaats in de toen opgerichte Commissie Genealogie. In 2004 trad Gert-Jan terug als voorzitter maar bleef een zeer actief bestuurslid. Aftredend en herkiesbaar: Lies Jacobs-Hylkema, Gerard Numeijer en Gea Klein-Hamming. Allen worden herkozen. Nieuwe aspirant bestuurs leden: Gea Wiegman-Baijs en Bianca Doves- Kleijs. 12. Rondvraag: niemand maakt hiervan ge bruik. Dick Numeijer geeft de vereniging de complimenten over de uitgegeven boeken. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 1 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 5