ANVULLMGEN EN VERBETERINGEN CHENKINGEN Qp ZOEK NAAR FAMILIE - 35 - Op de Hoogte nummer 5, december 2007 In nummer 5, december 2007 van uw boeiende tijdschrift trof ik een fout aan in het artikel van Tiny Hoogschagen-Metselaar (Burgerlijke stand Gem Wieringen- een graf, gedolven in 1907). Er is sprake van het ruimen van graven aan de zuid zijde van de Hippolytuskerk 'in de jaren '70', die werden hergebruikt 'bij de restauratie van de Mi- chaëlskerk.' Dit klopt niet. De Michaëlskerk werd gerestaureerd tussen 1990- 1995. De genoemde graven, naar ik mij herinner twee en een halve rij, zijn gebruikt voor de restauratie van de Hippoly tuskerk in de jaren 1974-1975. Bij de herindeling van banken en stoelenperken had men gebrek aan hardsteen. Omdat er voor restauratiedoel einden veel vraag is naar oude hardsteen (zowel de donkere Namense als de grijze Ierse) en er in de handel weinig voorhanden is, stelde architect IJsbrand Kok uit Amsterdam toen voor om oude zerken van het kerkhof te verzagen en die in de vloer op te nemen. Men zocht wat geschikte rijen uit en: rooien maar. Nu wordt dat als een dood zonde gezien, toen vond de kerkenraad het een mooie oplossing! En zo heeft restauratiebedrijf Holleman uit Santpoort de zerken verzaagd en gekeerd (inscripties naar beneden) in de vloer gelegd. Ze liggen vrijwel allemaal binnen het doophek; enkelen elders in de kerk. Kees Klein, Poststeeg 3, 1779 AL Den Oever Harmoniebladzijde 147: Foto links Jan Gielis, rechts moet zijn Bertus Wiegman, melkboer inWesterland. Ik wil jullie even laten weten dat er zoveel reac ties, telefoontjes etc. zijn gekomen op mijn stukje over Simon Bais. Heel erg leuk, vooral de herken ning dat het toen zo was. Hetzelfde stukje, iets aangepast en bekort, werd in de oudejaarseditie van het Noordhollands Dagblad als column ge plaatst. Trijnie Knut- Wiegman. Schenking van een Statenbijbel uit 1773, door de familie Veuger te Hippolytushoef. De Bijbel was in gebruik als kansel- of huis Bijbel. De oorspronkelijke tekst is van 1637. Het bestaat uit het Oude en Nieuwe testa ment met in de kantlijn de samenvatting van de tekst. De Bijbel van 1773 is de herdruk van 1637 en is aangevuld met het Psalmen en gezangenboek op muziek. Originele handgeschreven teksten van de boekjes 'Leven en werken toen Wieringen nog een eiland was', herinneringen uit de ja ren 1900-1925, deel 1 en 2, geschreven door Cees Metselaar. En enkele landkaarten uit die jaren, de getypte versie en twee uitgaven van de boekjes. Daarnaast het boekje 'Afsluiting Balgzand', uit 1972. De schenking is gedaan door Wilfred Metselaar, kleinzoon en Marjo lein Croese. Van de familie Van Dijk: Schoolfoto school Den Oever Van mevrouw Drent: foto De Haukes 1932 Van Wouda Nieuwenhuizen-Hegeman: reis- boekje Wieringen 1947 en diverse kranten knipsels. Van Maarten Schagen: album met foto's over de dijkverhoging in 1983, polder van Kroon. De familie deVries-Metselaar is opzoek naar familieleden van Geesje Metselaar. Het gaat om de familie van Broer de Vries, gehuwd met Maria (Marietje) Boukje Kesimaat, geboren 23 augustus 1938 en dochter van Hendrik Kesimaat en Geesje Metselaar. Reacties graag naar: I. de Vries Poehveg 46 1778 KC Westerland. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 1 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 37