PREEKWOORDEN OP ZIJN WlERINGS (DEEL 4) - 34 - Verzameld door Dirk P. Lont We gane deur, al regent't hooivurreke. Wij gaan door, al regent het hooivorken. We zalle maar weer us tusken de zure lappe krupe. We zullen maar weer eens onder de dekens Jonge jonge, stront wie het je sketen. kruipen. Opmerking over iemand die erg verwaand Naar bed gaan. is. Hij slaat deur Markus heen. Een mög in möi is net so goed as een hen sien Hij praat wartaal. Een puitaal in mei is net zo goed als een hen Denk om benk. Hij staat op skröiershoek. Hij staat klaar of er soms iets is te halen. Skröien betekent schrapen. Je zou 'm skiete. Je zou hem doodschieten. Iemand die gehaat is. Ik geef mien hölleste nag niet mee. Ik geef mijn klompen nog niet mee. Iets dat onbetrouwbaar is. Pas op, ik kom er aan met de pispot. Hij is an 't koi zoeken. Een hond of kat aan het nestelen. De koek is op in de kermis is voerbij. Als iets moois of lekkers op is. Trekke bakker ut is een kui. Werd gezegd als je je flink moest inspannen. Appelepap in perepent, een dikke buuk in een slappe vent. Werd eten mee bedoeld dat veel massa had maar weinig calorieën As de lucht valt zitte we dur allegaar önger Als de lucht valt zitten er allemaal onder. Wanneer iemand Als je dat zo gedaan 't Is allegaar ien toet mem. had.zegt. As de iene hangd de are waskt binne ze boiegaar sköón. Elkaar de handen boven het hoofd houden. 't Leste hemd het gien diezeke. Na de dood kun je niks meenemen. Zo die ken mit die warreme bolle naar huus. Een opgestookt iemand naar huis sturen. Hij het een viertangde vurk in sien rêg staan. Hij heeft een slechte bui. Deer ken de skoerstien niet van röke. Van zo'n kleinigheidje kun je niks doen. Hij is mit de bille deur de broek. Hij is falliet. Hij het de aker in de bak Hij heeft de putemmer in de regenput. Iemand die een meisje zwanger heeft ge maakt Het maakt niks uit, het is toch allemaal het zelfde. In een poep in een zucht is ut voer mekaar. Het is in een oogwenk gebeurd Hij vreet as een dieker. Hij eet als een dijkwerker. Van brood stront make dat ken je, in aars niks. Iemand die alles fout doet. Hij het de veugele over 't touw vlien litten. Hij heeft de vogels over het touw laten vlie gen. zijn ei. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 1 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 36