OGMAALS HET WARE VERHAAL - 33 - door Steef Vriezema Naar aanleiding van het stukje in Op de Hödgte jaargang 19, nummer 4, september 2007 door Marten. J Kat aangaande Dirk Verduin - overigens Dirk van Duin geheten - kreeg ik een inval uit mijn jeugd. In mijn jeugdjaren was ik veel te vinden op de boerderij van de familie Dekker, die tegenover ons woonde. Veelal was ik mee naar het land als er werkzaam heden moesten gebeuren. Op een dag waren wij op het land tegenover het Noorderlicht in de Parklaan met paard en wagen. De huizen van Beter Wonen en Martien de Haan stonden er toen nog niet. Op dit land lag een berg sintels afkomstig van de kolengestookte kachel van het Noorderlicht en prima geschikt voor verharding van de inrit van het land in de Koog. Nu was de familie Dekker nauw betrokken bij het reilen en zeilen van het rusthuis via de diaconie van de hervormde kerk. Uit dien hoofde konden zij de meeste bewoners van naam en dikwijls als wij er kwamen moest Piet even meelopen om te kijken naar de tuin die de bewoners daar hadden. Er was in die tijd een grote zelfwerkzaamheid onder de bewoners, mogelijk ook om de tijd wat te ver drijven. Het ging er onderling ook bij tijd en wijle fanatiek aan toe. De een was een betere tuinder als de ander, dacht men van zich zelf. Zo was er ook een Kees Hegeman, die graag in was voor een praatje en een geintje. Kees kwam ook wel op de boerderij voor even een praatje, dus als hij Piet zag kwam hij even aanlopen. Zo ook deze keer. Na enige tijd wat heen en weer gepraat te hebben moest het paard een plas doen. Zij zet te zich in de houding maar het duurde even voor de plas kwam. Dit aanschouwende begon Piet te fluiten waardoor het paard werd afgeleid en vrij wel direct begon te plassen. Dit overziende zei Kees dat hij ook nogal moeite had met het water en of dit voor hem ook van toepassing kon zijn. Waarop Piet zei dit wel te willen proberen. En dat gebeurde. Na enige tijd te hebben gefloten, maakte Kees dat hij weg kwam en in zijn haast om in het rusthuis te komen riep hij "Hou maar op Piet, ik denk dat dit het verkeerde deuntje is!" Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 1 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 35