- 26 - Daarna: Familie Plieger met kinderen, Annie, Jo, Gré, Gerard en Miel. Verder Cees Mulder met echtgenote me vrouw Westerbeke. Deze Mulder behoort tot de Wieringer familie Mulder. Familie Doves. Kobus Doesburg kleermakertje Familie Helsloot. Familie Pathuis. GerritVink en echtgenote. Evert Sasburg. In het lange huis familie Engel. Van de kinde ren herinner ik me de volwassen ongehuwde Hein, Cornelia en Trijn. Hein is een aflorting van Hendrik en Dien van Hein Engel schreef Kees Metselaar. Hij trouwde twee keer, de eerste keer met Maartje Huyberts, deze vrouw sterft jong als ook hun twee kinderen. Uit zijn tweede huwelijk met Dina Bakker uit Andijk, krijgt hij nog elf kinderen, waaronder de drie vermelde. Cornelia en Trijn gingen naar een tehuis in Rosmalen en overlijden daar, 93 en 91 jaar oud. Hein junior stierf te Heerlen, Limburg, 74 jaar. Het waren bijzon- Jan Lont in 1961, Klieftstraat 81 der lieve mensen. Verdere gegevens vindt u in de stamboom Engel, samengesteld door de commissie genealogie van de Historische Ver eniging Wieringen. Familie Vonder met kinderen verkochten aan huis onder andere klompen en was veel op markten te vinden. Zoon Jan heeft later een grote modezaak gehad in het pand van voor heen Rinus Engel in de Hoofdstraat. Stukje weiland, nu Bijlstraat. Familie Vogelzang met kinderen, Froukje, Katie mijn vriendin) enTrieneke. Familie Ijzer. Familie D. Hollander, met kinderen, Janna en Dirk. Daarna Koorn en ds Kuit. Weduwe Hollander, buurvouw Ma met zoon Willem. Nicolaas Engel, ome Klaas)Toen zijn oom zegger Jan Engel, net als mijn vader we woon den naast elkaar) tijdens die bewuste periode in Duitsland waren, spitte hij de tuinen om en zaaide ze weer in. Het contact met hem is al tijd gebleven. Hij bezat de gave van goedheid zonder veel woorden. Later heeft in hetzelfde huis Piet van Trien er ook gewoond. Piet liep een beetje mank maar dat kwam volgens hem omdat hij van de "darsk op zolder vöalen was". Dus tegen de zwaartekracht in. Het laatste huis stond gedeeltelijk in de Klieftstraat maar viel onder de Mekkenstuin- weg. Eerst woonde de huisarts dokter Beeker, later verhuisd naar de Parklaan. Maar ook de imposante woning van notaris Obreen, later Gemeentehuis. Ik zie nog notaris Obreen sjiek gekleed met slobkousen en wandelstok door de Klieftstraat lopen. Bij elke stap tilde hij die wandelstok omhoog, liet de stok met een knikje van de arm weer omlaag komen. Gefascineerd kon ik daar op afstand naar kij ken. In mijn ogen het toppunt van elegantie en deftigheid. Vanaf het Hoekje aan de andere zijde: Familie Smit (grootouders van Menno Smit). Jan Lont, schilder, twee kinderen Elbert en Dit. Trijn Butter Gert Doves, in een houten keet tegenover O. Hoekstra. Daarachter een gesloopt boerde rijtje. Daarin woonde de familie Van Houten met twee dochters en een zoon, bijgenaamd Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 1 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 28