- 25 - Ab Wiegman. Bouwman bijge naamd de profes sor. Afgestudeerd te Wageningen. Te in tensief gestudeerd. Later diepspitter in de Wieringermeer, Hoogovens. Uitein delijk woonachtig in Beverwijk. Familie J. Kleijs, met kinderen, Nel, Riet, Kees, Wil, Hennie, Piet en Anneke. Mevrouw Kleijs noemde je geen buurvrouw maar Moeke Kleijs. Vok Wit en zijn va der. Familie Luppens met twee zonen. Sj.Van Oesel. L. Asjes. H. Veerdig met dochter Loes. Klieftstraat met uitzicht op de notariswoning Jan Kuiper Familie Mulder, met dochter Trien. Zij werk te later op het Gemeentehuis. Geen Wierin- ger familie. Familie van Baaren, (werkte bij de ANWB) met kinderen. Familie Tienus Keppel, met drie kinderen Jaap, Cor en Tiny. Mevrouw Mulder, in huis was inwonend J. Kuiper (Jan Kiep) met de kinderen Jantje, Geert, Willem, Alma, Heinrich, Geesje en Hanna. Geen Wieringer familie, afkomstig uit Groningen. Heinrich is verdronken in het Wieringerrandkanaal. Toen in de Tweede Wereldoorlog in december 1944 alle mannen van 17 tot 40 jaar werden opgepakt, moesten tijdens die razzia ook Geert en Willem mee. Jan Kuiper wilde de jongens niet alleen laten gaan en ging vrijwillig mee. Met diep respect werd daar over gesproken. Veel mannen uit de Klieftstraat werden opgepakt waaronder ook mijn vader. Een traumatische gebeur tenis, die ik mijn leven niet zal vergeten. Ik zag als kind hoe ze hem meenamen. Dit is beschreven in Wieringen tijdens de oorlog 1940-1945. Geert Mulder, blz. 178 deel 1. Nan Mulder (Nzn) 15 december 1944 - 14 mei 1945, blz. 180 deel 1. Jan Kuiper is heel ziek en zwak thuisgeko men. Enkele ander namen van bewoners: E. Stubbe, Jan Engel, Cloots zijn ook opgepakt tijdens die razzia. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 1 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 27