- 21 - De fietsenzuinkel van Kees de Boer. V.l.n.r. PietVroone, G. Vroone-Engel, Trien de Boer (getrouwd met Ko Maas), Marie de Boer-Vroone (later getrouwd met Kees Loos) C. Metselaar beschrijft uitgebreider de personen die er wonen in Het Einde deel 2 Leven en wer ken toen Wieringen nog een eiland was. Herin neringen uit de jaren 1900-1925: "We mosten zundag maar d'r us een lodpke maken mit mekaar, den kieke we hier en der, ok effen bij de famielje", seid vader Piet. Dat vond Kees wel fijn. "Nou, den doen zue dat." Zondagmorgen vertrokken ze al vroeg. Vader meent dat over Oost- en Westerklief wel een mooi lööpke zou zijn met de verscheidenheid van boerenwoningen en typen huisjes. Door de Jan Huiberts en Neeltje Boersen Daarnaast woont Jan de Haan, koetsier van de postwagen, gehuwd met Dirkje Poel. Daar achter in een heel klein huisj e het gezin van Arie Butter. Arie is in dienst van het Heemraadschap, daar kan men zulke sterke kerels wel gebruiken. In een boerenwoning ernaast het gezin van Pie- ter Engel. Pieter werkt met vader samen in de perserij van Pauw Kaan. Rechts van de weg hoek Beltstraat hebben Luit de Wit en Trijntje Tijsen een winkeltje en een vertegenwoordiging van een was- en strijkinrichting. Daarnaast de familie A. Kraan, die het tuindersvak goed beheerst en een groentehandel heeft. Siemen en Manus Doves, rietdekkers, hebben het altijd druk met de vele rieten daken, het zijn kundige vakmensen. Naast hun woning die van Pieter Everts of Piet van Antje Maas en Neeltje Lont. Pieter, een altijd zeer opgeruimd man, een stoere werker, die alles aanpakt om te verdienen. Achter in de dubbele woning is Pieter Glim de grote baas. Hij heeft met zijn vrouw Sientje voor een flink nageslacht ge zorgd. Pieter is nu niet direct werkschuw, is zelf een goede van alles knutselaar. Maar hij is wel van mening dat zij die het hardste werken in de kleinste huisjes wonen. Dorpsstraat, de latere Hoofdstraat komen zij in de Butterhoek, later Klieftstraat. Op de hoek van de But terhoek en Konings traat zien zij het grote nieuw gebouwde huis, bewoond door zeegras handelaar, veehouder en agentschaphouder van de Amstelbrouwe- rij, Hermanus Smit en zijn vrouw Teetje Lont. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 1 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 23