E HISTORIE BEWAARD VOOR DE TOEKOMST - 18 - door Nettie Rienstra-Mulder Oosterklief: van de zuidzijde van de Klieft- straat in de bebouwde kom bij den Noord- hoek van perceel C nr. 4637 in Z.O. richting tot de Noordzijde van den Rijksstraatweg. Bij den Oosthoek van per ceel sectie C nr. 5637 ten lengte van 98 m., vervolgens van de zuid zijde van den Rijks straatweg in algemeen zuidelijke richting tot de Noordzijde van de Westerklieverweg. To tale lengte van de weg 98 m. 1151,50 m. 1249,50 m. De weg logisch onge noemd) blijkt dus een gedeelte van de Oos terklief te zijn geweest in aansluiting met de Klieftstraat. Het Ro zenlaantje eindigde in het land en kreeg pas Klieftstraat Voorwoord De Klieftstraat (eerst Butterhoek genaamd) was en is nog steeds een druk ke straat. Vroeger was de straat de verbinding van Oost- en Westerklief met het dorp Hippolytushoef. Nu is het een verbinding met het industrieter rein en het sportveld. Bovendien is de R.K. Henricusschool daar geves tigd, zvat ook een enorme drukte met zich meebrengt. Deze school is in 1931 gebouzvd. Bij het 75-jarig bestaan heeft Cees Smit het logo gemaakt. 1931 - 2006. Voor de oude school is een nieuw gebouw in de plaats geko men. De straat zuaar de school staat is doodlopend. Het is een zijstraat van de Klieftstraat en draagt nog de naam Butterhoek. Aan weerszijden van de Klieftstraat staan huizen, waaronder nog enkele bijzondere vissershuisjes en boerderijen. Nummer 54 is gebouwd vóór 1832 en nummer 60 is gebouwd in 1899. De straat loopt behoorlijk af naar de kruising met de Mek- kenstuinweg en het Rozenlaantje. Vroeger kon men daar ook linksaf naar de betonweg (Rijkszveg 99) door de Wieringers ook wel Portlangderweg genoemd. De weg sloot aan op de Oosterkliever- weg. Voor zover ik me kan herinneren had deze weg geen naam. Nader onderzoek was dus ver eist. De weg liep tussen twee weilanden door en stond door de diepe ligging vaak blank als er weer eens veel hemelwater was gevallen. Boerderijen Klieftstraat Uit: Gemeente Wieringen le wijzigingslegger, opgemaakt van we gen buiten de door Gedeputeerde staten van Noord-Holland bij besluit 22 april 1936 nr. 81 ingevolge art. 27e lid van de Wegenwet vastgestelde bebouwde kommen van de wegen bedoeld in art. 28 van de Wegenwet, welke deels buiten den bebouwde kommen zijn gelegen, alsmede de toegangswegen naar stations als bedoeld bij art. 70 van de Spoorwegwet. 'Boek nr. 798 Gemeente Wieringen secre tariearchief 17651-1814-1978/1981 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 20e jaargang nr. 1 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 20