- 17 - Trap in de eerste Kapellehof in Den Oever Die vergaderingen waren in het Gulden Vlies in Alkmaar. De voorzitter was Frits de Boer, een rasechte Amsterdammer uit de Jordaan. Hij was een reuzen-man en een goede organisator. Van hem heb ik veel opgestoken. Daar heb ik ook veel grote collega's leren kennen, onder anderen Jan Doeschot uit Alkmaar en Piet Harsveld uit Be- Cees Smit bij O.O.M. bovenste rij tweede van links verwijk. Met hen heb ik vaak zaken gedaan. Bij Doeschot in Alkmaar heb ik drie maanden gewerkt. Voor Harsveld heb ik kooiladders ge maakt voor de hoogovens in IJmuiden. Wij hebben destijds twee grote klussen geklaard voor Rijkswaterstaat in Den Helder. Damwand- platen aanlassen en dergelijke, alles bij elkaar heeft dat bijna twee jaar geduurd. Maar..., van dit werk is nu bijna niets meer terug te vinden, alles is weer op de schop geweest. Inmiddels was ik ook bij de brandweer. Dat heb ik ruim dertig jaar gedaan. Ik heb daarin altijd veel plezier gehad, want het was mijn hobby. Ik ben getrouwd met Brecht en heb twee dochters. Beiden hebben we het altijd druk gehad. Mijn vrouw had de winkel en wat daar nog bij kwam. Bijvoorbeeld haar man kalmeren als dat nodig was, achter de meiden aan, van die doe dit of doe dat (of niet). Al met al hebben we drieëndertig jaar samengewerkt. Brecht verkocht in de winkel eerst witgoed en kachels en later fietsen. Goed voor haar hobby: lekker kletsen. Maar ook dat liep op een gegeven moment op zijn einde, omdat dit om meer specificatie vroeg en ik maar één ding tegelijk kon doen. Je kunt maar één heer tegelijk dienen. Tot zover het verhaal van Cees Smit. NASCHRIFT Omdat hij rugklachten kreeg heeft hij een tijdje ander werk gedaan, namelijk van 1992 tot en met 1996 een aanstelling bij het OOM (Opleiding Ontwikkeling Metaal), een lan delijk contract van vier jaar. Dat hield in dat Cees Smit een baas moest zoeken voor jongens die de opleiding metaalbewerking, draaien, frezen, lassen bijna voltooid had den. Als dat lukte kregen de leerlingen dui zend gulden van het OOM. Eerst was er een centrum voor vakopleiding in Alkmaar, daarna een in Leeuwarden. Dat was precies hetzelfde werk. Cees Smit drukte het zo uit: "Een boerensmid tussen de hoge heren". Hem werd de gouden speld als buitengewoon lid van de Metaal Unie uitgereikt. Kortom, een begenadigd vakman en een bijzonder goede prater. Broer Jaap werd timmerman en later voorman-opzichter bij de gemeente Wierin- gen. Ook hij is getrouwd en hij heeft net als zijn broer Cees twee dochters. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 2öe jaargang nr. 1 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 19