KERKPLEIN HEEFT WEER EEN BURENPOMP - 16 - Grote muurankers - deels nieuw - maken. Ook heb ik daar de tijd mee gemaakt van paarden naar de eerste trekkers, onder andere Fordson en McCormick. De machines moesten hierop aangepast worden. Opa Slot vond het maar niets, maar ik vond het prachtig. Zowat twee jaar heb ik daar gewerkt om daarna weer terug te gaan naar Smederij Smit in de Klieftstraat. Ik heb nog enkele maan den met Jan Jager gewerkt, dat ging heel goed. Kort daarna is hij geëmi greerd. Hij was een vakman hoor! Hij wist overal een antwoord op en kende ook veel klanten. Maar ook hier kwam dus een einde aan. Vader bezocht veel vergaderingen van de Smeden Bond. Die bijeenkomsten waren in Schagen bij Jan Peetoom op de Markt. Vader kwam in het be stuur en toen moest ik ook mee. Ook ik kwam in het bestuur als se cretaris/penningmeester. Dat heb ik gedaan tot dat er in de overkoepe lingorganisatie verandering kwam. Ik ben toen secretaris geworden van de Combinatie Noord-Holland. 93-SH-71 Ansichtkaart van de pomp Het Kerkplein in Hippolytiishoef hêeft er wêer een bezienswaardigheid bijgekregen. Werd het eerder al ver fraaid met nieuw straatwerk en gezelli ge lantaarns, nu is ook de burehpornp weer in ere hersteld. Twee jaar geleden werd onder het Kerkplein een nieuwe riolering gelegd. Toen was de vraag of de uit het begin van de achttiende eeuw stammende put, die nog altijd onder de aardbekle- ding lag, moest worden afgebroken of gehandhaafd. De commissie voor tiptmbare -.verkan_köo£vóar hctiüitslc, hetgeen betekende dal de riolering iets móest worden omgelegd. Vervolgens werd gezocht naai een pomp om de waterput van enig nut te doen zijn. De óude burenpomp bleek onvindbaar. Niettemin werd ijverig gezocht naar een redelijk vervangingsmiddel. Directeur van gemeentewerken J.C. Geerlings vertelt: „We zijn stad en land Cor Dam demonstreert de nieuwe bu renpomp. Collega-straatmaker Henk Homan werkt de klinkers weer terug in de bodem. Het binnenwerk van de pomp werd overigens verzorgd door Kees Smit. Krantenartikel over de pomp afgeweest en hebben er uiteindelijk in Helmond één gevonden". Het is jam mer dat het water uit de punt niet drinkbaar is. „We hebben er een mon ster van genomen en dat opgestuurd naar een laboratorium. Daar is héf afge keurd om ^aclwioSogbche redenen. Maar ik kan tnij voorstellen dat het een goede gelegenheid biedt om op het Kerkplein je auto te wassen", aldus Geerlings. Daar moet je dan maar wel net zin in hebben. Er wordt gewerkt aan een waar- schuwingsbordje, dat ervoor moet zor gen dat men inderdaad niet uit de pomp zal drinken. Tot zolang blijft de zwen gel met behulp van een hangslot in rus te. Maar wie straks in Hippo het com mando „Loop naar de pomp!" te horen krijgt, kan dat in ieder geval doen met de zekerheid dat er wat te halen is. Al is het dan maar water, dat niet te drinken is. Overigens staat de pomp niet mid den op de weg, zoals vroeger, maar terzijde van het plein. - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 1 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 18