oek Vlootschouw 2009 Oproep ET ARCHIEF VAN DE HISTORISCHE VERENIGING WlERINGEN Ons archief is gevestigd in het atrium van het Parkzicht te Hippolytushoef De collectie bestaat uit foto'skrantenartikelen, films, dia's, negatieven, notulen van diverse (opgeheven) verenigingen, ge nealogische notities, kerkarchieven, enz. enz. De vereniging heeft hoofdzakelijk een papieren archief. Dit alles ligt opgeslagen in archiefkasten. Door schenkingen groeit het archief nog ieder jaar. Vaak worden we in de gelegenheid gesteld om van een oude foto een digitale afdruk te ma ken, zodat er een kopie in het archief kan worden opgeborgen om voor het nageslacht bewaard te blijven en de originele in het bezit blijft van de eigenaar. Het is ons streven dat alle informatie, die in de kasten ligt opgeslagen, toegankelijk is voor iedereen. Iedere eerste maandagavond van de maand van 19.00 uur tot en met 20.30 uur is het archief daarom opengesteld voor belangstel lenden. Uitgezonderd de maanden mei t/m au gustus. Ook op een aantal dinsdagmiddagen, de data staan gepubliceerd in Op de Hoogte, is het archief te bezoeken. Naast het kunnen bezoeken tijdens de openstelling van het archief is mogelijk om een afspraak te maken met de archiefcom missie om op andere tijden het archief te bezoe ken. Dit is alleen voor specifieke zoektochten door bijvoorbeeld verenigingen en stichtingen. Wie heeft de dictaatcahiers vanjo Daan, getiteld Geschiedenis van Wieringen en Wieringer Geschiedenis geleend uit de bibliotheek van de Historische Vereni ging? Ze dragen een sticker met Wi 7. Graag bericht aan Nel Fijnheer-Rot gans, tel 593997 of fijnheer-rotgans@quicknet.nl Als archiefcommissie nodigen wij een ieder uit om eens langs te komen op de openingsmomen ten. Dat kan zijn met een gerichte vraag over een bepaald onderwerp of foto, maar ook om gewoon eens te kijken wat er in het archief ligt opgebor gen. De leden van de archiefcommissie trachten iedereen altijd zo goed mogelijk van dienst te zijn. Namens de archief commissie, Arina Zwanink De Vlootschouwcommissie en de Historische Vereniging Wieringen zijn bezig met het samen stellen van een boek over 50 jaar Vlootschouw. Het boek zal in 2009 worden gepresenteerd. Hiervoor zijn wij op zoek naar foto's of dia's die betrekking hebben op activiteiten die op en rond de haven plaats hadden tijdens de Flora- en Visserijdagen. Hierbij wordt gedacht aan bij voorbeeld activiteiten die in de afslag of nabij de haven plaatsvonden. Wij zouden graag foto's of dia's willen lenen om ze te scannen, waarna u ze direct weer terug krijgt. U kunt hierover contact op nemen met Marianne Post, Zuiderzeestraat 1, Den Oever tel. 0227-511811, namens de Vlootschouw commissie Nel Vriezema, Belterlaan 10, Hippolytushoef tel. 0227-592679, namens de Historische Vereniging Wieringen V. L Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 1 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 11