EDACTIE 2007 AARVERSLAG COMMISSIE GENEALOGIE 2007 - 8 - Het woord historie wordt meestal gebruikt voor informatie over het verleden. Andere woorden voor historie zijn levensverhaal, lotgeval, aangelegenheid en geschiedenis. Dit zijn voor de redactie de bronnen om ons blad te vullen, en met plezier. De historie is interessant, boeiend en kan zelfs een beetje verslavend worden. We willen graag weten hoe het vroeger allemaal gebeurde, wat er gebeurde, waarom het gebeurde en wie waren de hoofdpersonen enzovoort. Een verhaal kan on der andere gaan over een straat, een school, een vereniging, een winkel of persoon. Soms mengen de onderwerpen, dan gaat het over een persoon in een bepaalde straat of vereniging. Het maakt niet uit hoe je het wendt of keert het blijft inte ressant om je erin te verdiepen, als maker van het artikel maar ook als lezer. Het afgelopen jaar heeft de redactie zich weer met veel plezier gestort in al die onderwerpen die in het blad zijn gepubliceerd. Veel gastschrijvers hebben een bijdrage geleverd daar is de redactie ontzettend blij mee. Dit klinkt misschien over dreven, maar dat is het niet. De vaste redactie bestaat uit vier personen, Bob Gorter, secretaris, Tiny Hoogschagen-Metselaar, Nel Vriezema- Omis en ikzelf. Dat is een kleine bezetting wil je vier of vijf bladen per jaar uitgeven maar met onze 'freelancers' lukt het toch altijd weer. Daar voor onze dank. De vereniging heeft in 2007 vijf reguliere bladen uitgegeven, geen themanummer. Wel heeft de re dactie in één blad veel artikelen over de jarige Afsluitdijk geplaatst. Het aanbod over dit on derwerp was groot en gevarieerd, niet alleen uit eigen regio en leden ook de zusterverenigingen hebben een bijdrage geleverd door het aanreiken van ideeën en namen van personen die met de Afsluitdijk te maken hebben gehad. Vandaar de keuze om één blad te wijden aan de Dijk. De redactie wil alle mensen die een bijdrage heb ben geleverd aan het blad bedanken voor de in geleverde artikelen en foto's. Ik was van plan alle mensen persoonlijk in dit blad te bedanken maar toen ik de namen telde kwam ik op ruim twintig en dat is een hele lijst. De redactie hoopt in 2008 weer net zoveel steun van deze en misschien ook nieuwe schrijvers te ontvangen. Wij, als redactie, zien het als een uitdaging om, ook in 2008, het blad weer boeiend te kunnen vullen met onder werpen uit de geschiedenis van 'het voormalige eiland' Wieringen. Gea Klein-Hamming, voorzitter redactiecommissie De vaste kern van de commissie bestond in 2007 uit de volgende leden: Jan Conijn, Cor Kater, Gerard Kortekaas, Jaap Lont, Tan Lont-Lont, Andries de Wit en Piet de Wit. Het streven van de commissie is, om elk jaar een gastlid te vinden dat iets uit zijn of haar familie kan toevoegen. Dit jaar was dat een echtpaar: Cor en Annie Keppel- Tijsen uit Breezand. Tijdens de eerste twee weekeinden van oktober werd de familie Tijsen gepresenteerd. Hoewel dit al eens eerder gebeurd is (1989) was één van de belangrijkste redenen om dit nogmaals te doen, het feit, dat er nu boeken, cd-roms en dvd's ge maakt worden. De commissie had evenwel haar handen vol om één van de grootste families van Wieringen presentabel te maken. Vanwege de omvang van de stamboom zag de commissie zich genoodzaakt een ander onderkomen te zoeken. Voor het eerst vond deze presentatie niet in de Westerlander kerk plaats, maar in het naastgele gen dorpshuis. Dit gebouw bood niet alleen vol op ruimte aan de wandvoorstelling van de stam boom, maar ook de mogelijkheid om films in de voormalige gymzaal) te draaien. De presentatie van de familie Tijsen bestond uit: Een wandvoorstelling van de gedrukte stam boom (14 meter breed) Foto's van de familie op de wand Een doorlopende fotovoorstelling Fotoalbums en informatie over de fam. Tijsen Een uitgave van de stamboom in boekvorm, op cd-rom en dvd, inclusief foto's. De middagen zijn zeer goed bezocht, de leden van de commissie kijken er met een goed gevoel op terug. Tan Lont-Lont, secretaris van de commissie Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 1 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 10