- 143 - gezelschap weer naar boord brengt. Op de terugreis beginnen de moeilijkheden opnieuw, omdat het schip wegens lage waterstand enige uren vast komt te zit ten. In het jaar 1900 is het zeiltijdperk voor 'Harmo nie' voorbij, men gaat dan per motorschip. Aan inzet en bereidheid om muziek te spelen ontbreekt het niet bij de leden. Muziek maken kan bij alle gelegenheden, dat blijkt in 1898 wan neer men 's morgens medewerking verleent aan een liefdadigheidsuitvoering voor gedupeerden van een brand in Schagerbrug en 's avonds speelt men bij de heer Koorn omdat de vernieuwde koepel in de bovenzaal in gebruik wordt geno men. Het korps speelt tijdens het bezoek van de Commissaris der Koningin aan het eiland. Dit bezoek inspireert tot de aanschaf van nieuwe uniformjassen, waarin tijdens Koninginnedag het korps is te beluisteren. De dag na Koningin nedag speelt het korps tijdens het schoolfeest op verzoek van de 'Vereniging ter bevordering van getrouw schoolbezoek' en 's avonds wordt er een uitvoering gegeven. Er komen verzoeken binnen vanuit Aalsmeer, Barsingerhorn en Kolhorn om daar de kroningsfeesten van Koningin Wilhelmi- na luister bij te zetten. Men besluit in de tuin van de heer Asjes te spelen. Met de wind in de zeilen koerst men op het koperen jubileum aan. In besloten kring wordt dit op 17 april 1900 herdacht in de bovenzaal van het etablissement van de heer Koorn. Naast de aanhang van muzikan ten en tonelisten zijn hier voor de burgemeester met gemeenteraad en het be stuur van zangvereniging 'Excelsior' uitgenodigd. Ter gelegenheid van het koperen jubileum organiseert 'Harmo nie' op 1 juli 1900 een festival. Het probleem om de korpsen naar Wieringen te krijgen wordt opgelost door diverse bijdragen uit de kas, het feestcomité en de burgemeester waardoor de drempel naar Wieringen dusda nig wordt verlaagd dat dertien korpsen met publiek de overtocht vanaf de vaste wal onder nemen. Overal hangen de vlaggen uit. De stoet strekt met geheven vaandels en blinkende in strumenten door het landschap. Eenderde van de Wieringer bevolking, ruim duizend mensen, luisteren naar de muziek in de muziektent in de boomgaard van de heer Dekker. Wieringen is nog altijd een eiland, wat het reizen naar de vaste wal niet gemakkelijk maakt. Toch heeft 'Harmonie' aan bijzondere uitstapjes geen gebrek. In 1901 ontvangt 'Harmonie', als lid van 'Neerlands Di lettanten Harmonie en Fanfare Muziekgezel schappen' een verzoek haar beste muzikanten, dit is een viertal leden, te leveren voor de vorming van een nationaal korps. Dit korps zal in Den Haag optreden ter gelegenheid van het huwelijk van Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik. In 1903 gaat de vereniging in op uitnodiging van het harmoniegezelschap 'Godsdienst en Kunst zin' uit Den Haag. Dit gezelschap bestaat dan tien jaar en organiseert om die reden een natio naal en internationaal concours. Vanwege een spoorwegstaking, waardoor veel muzikanten onder de wapenen worden geroepen, wordt het concours uiteindelijk op 3 augustus gehouden. In 1904 is voor Rijkeboer de maat vol, eerst het gebrek aan inzet en discipline, nu het toelaten van jeugdleden onder de zestien dat is voor Rijkeboer teveel. Hij besluit, ondanks diverse pogingen om hem tot andere gedachten te brengen, de diri geerstok neer te leggen. De heer Piet Bruul volgt 'Harmonie'op concours in Leiden Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" 19e jaargang nr. 5 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 9