- 150 - doen met projecten als Manipool, een ontmoeting tussen een fanfare orkest, popmuzikanten en zanger(essen) en Stichting Kunstmest Express Wie- ringen. Het zijn uitdagingen waar de leden van de vereniging zich graag voor inzet. 'Harmonie' is een vereni ging die aanpassingen niet uit de weg gaat, hij gaat mee met de tijd. Dit is waarschijnlijk een van de redenen dat veel leden decennia lang lid blijven. Het is geen uitzondering wanneer ie mand 40, 25 of 12 lA jaar lid is. In 2003 vierde Piet Lont zijn vijfenvijf tigste muzikale jaar bij 'Harmonie'. De jeugdige Joost Dik in actie tijdens het matineeconcert in april 2006 Dit jaar is het zover de Koninklijke Muziekver eniging 'Harmonie' bestaat 120 jaar en kan zeker gezien worden als een 'oudje' onder de verengin gen. Maar na al die jaren is de vereniging nog al tijd jong van geest. Vele mensen hebben door de jaren heen kennis kunnen maken met 'Harmo nie', was het niet als oprichter, lid, dirigent, be stuurslid of donateur dan wel als toehoorder. De rondgangen, serenades aan jarigen, jubilarissen en huwelijksfeesten, concerten, festiviteiten rond openingen van sporthal tot winkels, concoursen, festivals en intochten, het is een hele opsomming maar een gegeven. Na 120 jaar zijn het gewor telde tradities geworden. Natuurlijk gaat het niet altijd voor de wind binnen de vereniging en in de uitgevoerde activiteiten. Dat kan ook niet wan neer je zo lang een uitgesproken functie binnen een gemeenschap hebt. Jarenlang is de avond vierdaagse binnengehaald, sinds 2003 niet meer, werden er burgemeesters op de haven van de Haukes binnengehaald of uitgezwaaid. Gingen de eerste uitstapjes naar de 'vaste wal' per zeil schip, er werd gemusiceerd in de muziektent en men vond in de beurs van de burgemeester en andere notabelen het bekende achterdeurtje om de financiën op peil te houden. De historie van de vereniging, in alle voor- en tegenspoed, geeft een uniek beeld van het reilen en zeilen van de bevolking op Wieringen. Tegenover het laten gaan van tradities staan nieu we uitdagingen. Concerten met bekende muzi kanten als de Bunzingers, Arwin Kluft of mee- Het bestuur is een vaste waarde bin nen de verenging, menig bestuurslid zit diverse periodes, een periode telt drie jaar, op zijn of haar post. Dat was vroeger zo en dat is nog zo. Vroe ger was het bijna voor het leven, zeer gedreven mensen soms meerdere mensen uit een familie. Maar wanneer het gaat om de laatste dertig jaar springen de volgende mensen eruit: Henk 't Hart is voorzitter van 1977 tot 2000, neemt af scheid maar wanneer er in 2003 weer een beroep op hem wordt gedaan neemt hij de hamer weer ter hand. HenkTigchelaar is penningmeester van 1978 tot 1988 en van 1993 tot 1995. Greet Ottis de secretaris van 1976 tot 1992, Roel Mast vanaf 1995 tot heden en Jacqueline Schaddelee-Rank is vanaf 1994 tot heden bestuurslid. In 2006 bestaat het bestuur uit: Henk 't Hart, voorzitter; Roel Mast, secretaris;Yolanda Hoo- gester-de Wit, penningmeester en de bestuursle den Jacqueline Schaddelee-Rank en Feeb Hei- kens. Bronnen: 'Gulden Noten', August Pruimboom, 1987 De notulenboeken van 'Harmonie' Met dank aan: Foto Pers Bureau Dasbach, Rotgangs 10, 1777 DD Hippolytushoef, die een aantal foto's beschikbaar stelde voor het artikel. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóögte" - 19e jaargang nr. 5 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 16