- 149 - sie biedt als af sluiting van alle festiviteiten 'Har monie' een nieuw vaandel aan, deze is gemaakt door mevrouw Sarien Pruimboom. Het muziekleven gaat na honderd jaar gewoon ver der, zo wordt tra ditiegetrouw aan alle speciale gele genheden mede werking verleend, ook in het jaar van het jubileum. 1988 1990 1992 1995 1999 2002 Het zat er al een aantal jaren aan te komen, maar Matinee-concert op 29 mei 2005 in dit jaar is het een feit: de drumband wordt opgeheven. Na lang aarzelen neemt het bestuur dit besluit. Na jaren van opgaande lijn qua bestand, is het de laatste jaren enkel bergafwaarts ge gaan met de drumband. Des te verheugend was het feit dat er weer een leerlingenorkest is van 'Harmonie'. De eerste repetities ston den onderleiding van dirigent Jac Doze. De vereniging gaat actief opzoek naar nieuwe leden en leerlingen, en houdt voor het eerst een 'open middag' in het Parochiehuis. De middag, waar men een indruk kon opdoen van de muzikale activiteiten en historie, was zeer succesvol. 2003 Wanneer de haven aan de Haukes 100-jaar bestaat, herhaald de geschiedenis zich. Na honderd jaar speelt 'Harmonie' het 'Wilhel mus' terwijl de Wieringer Aak de Haukesha- ven binnenvoer. 5 Mei levert 'Harmonie' haar bijdrage aan het 50-jaar Bevrijdingsfeest. Op het 'Groene Hart' wordt het 'Wilhelmus" gespeelt, daar na volgt een rondgang door het dorp. Piet Lont speelt 45 jaar bij 'Harmonie' en wordt gehuldigd tot het eerste nog spelende erelid van de vereniging. Henk 't Hart treedt uit het bestuur, hij is dan bijna 25 jaar bestuurslid geweest, waarvan de meeste jaren in de functie van voorzitter. Gea Veenstra-Scheltus neemt zijn taak over. Op 4 maart grijpen leden van 'Harmonie' een 2004 2005 dief in de kraag. In het Parochiehuis hebben leden van de KMV Harmonie een dertigja rige man uit Alkmaar overmeesterd. Even na half negen had de man geprobeerd op wel er opzichtige wijze een portemonnee te stelen. De dief leunde over de bar, pakte de buit en deed deze in zijn jas. Hij werd door aanwe zigen tegen de grond gewerkt, het gestolene werd teruggepakt en de politie werd gewaar schuwd. Zo verhaalt het krantenartikel. Het bestuur moet alle zeilen bij zetten om een nieuwe voorzitter te vinden. Verschil lende personen worden benaderd. Na lang nadenken heeft oud voorzitter Henk 't Hart besloten om voorlopig weer de voorzittersha mer te hanteren. De 'Harmonie' speelt voor het eerst in de speeltuin de Helderse Buurt. Kinderen mochten een instrument van huis meenemen of een slaginstrument van de vereniging le nen. 'Harmonie' verzorgt voor de vijfentwintigste keer een Kerstconcert in het verzorgingste huis Noorderlicht. Wendy Prins start dit jaar de cursus muzi kale basisvorming, die later de naam kreeg Voorbereidend Instrumentaal Onderwijs. De bedoeling is kinderen te leren noten le zen, ritmes te klappen en aan de hand van de blokfluit zelf muziek te maken om zo de leerlingen kennis te laten maken met de in strumenten van een fanfareorkest. Historische Vereniging Wieririgen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 5 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 15