- 148 - 1983 Oude tradities worden in ere hersteld, er wordt medewerking verleend aan de taptoe tijdens de Flora-en Visserijdagen. 1984 Zo musiceert men tijdens het défilé vooraf gaande aan het ringsteken met bespannen wagens tijdens de Hippofeesten, medewer king aan hetVierdorpenspel, het gezamenlij ke koffieconcert van de Wieringer muziekver enigingen, het verwelkomen van de bejaarden na een bootreis aan de haven van De Haukes en muzikale rondgangen van 'Harmonie' en drumband doen denken aan de tijden van weleer. 1985 Is 'Harmonie' aanwezig, samen met het zang koor van de Stichting 'Oud Wieringen', bij de opening van de nieuwe sporthal in Hip- polytushoef. 1986 Ereleden krijgen voor het eerst een oorkon de, ontworpen door Theo Klaver. 1987 'Harmonie' bestaat 100-jaar. Er wordt een jubileumcomité opgericht. Diverse evenementen worden er rond het jubileum georganiseerd. Er wordt een lang speelplaat opgenomen, een film gemaakt en een boek uitgegeven. Maar het indrukwek kendste belevenis was het tegenbezoek aan de Ierse Strandtown Band in Belfast. Erevoorzitter Heijblok ontvangt het eerste exemplaar van de langspeelplaat 'A Century in Harmony'. De compositie 'A Century in Harmony', gecomponeerd door de Wierin ger Dirk Keijzer, is speciaal voor alle Wierin ger muziekverenigingen geschreven. De Har monie jubileumfilm is gemaakt door cineast Piet Kraan. August Pruimboom schreef het boek 'Gulden Noten'. De jubileumcommis- 1973 Samen met de drumband wordt er mede werking verleend aan een optocht van de net opgerichte carnavalsvereniging 'De Skarre- hoepers'. Ook het brandweerkorps uit Hip- polytushoef wordt muzikaal gehuldigd voor de behaalde landskampioentitel tijdens nati onale wedstrijden. De drumband behaalt een tweede prijs tijdens een concours in Oost- zaan. De blazers promoveren van C naar D, het jaar daarna zal men uitkomen in de afde ling 'Uitmuntend'. 1974 Tijdens de voorjaarsuitvoering treden 'Har monie', drumband, jeugdleden en 'De Cal- ledoniums' op. Deze big band, bestaande uit eigen leden en muzikanten uit Berkhout en Kolhorn, staat onder leiding van de heer Wil lem Zwanink. 1975 De ladyspeaker wordt geïntroduceerd, zij kondigt tijdens optredens de te spelen num mers aan en geeft een korte uitleg betref fende de inhoud. Nieuw is ook de splitsing van Hippolytushoef tijdens een rondgang, dit door de hoge leeftijd van sommige muzi kanten en de dorpsuitbreiding. 1976 Een nieuw fenomeen doet zijn intrede, 'Har monie' organiseert een wedstrijd 'Paalzitten'. 1978 Een nieuwe activiteit is het verwelkomen van de deelnemers aan de Avondvierdaagse. Evenals het inhalen van de wandelaars en een concert voor de bewoners van het 'Noorder licht' (sinds 1953) zal dit ook een jaarlijkse traditie worden. 1980 Er zijn nieuwe uniformen aangeschaft, van oudsher steeds geheel in het zwart of don kerblauw, nu staat men in een bruine jas met een lichtgrijs-beige broek aangetreden. De drumband draagt kleding in De'Harmonie'in 2005 de kleuren bruin en oranje. Nog een mutatie is het repetitielokaal, na vele jaren geoe fend te hebben in Concordia besluit met over te gaan naar het R.-K. 'Parochiehuis'. 1981 Weer een noviteit, er wordt een kof fieconcert gege ven in 'Cinema de Haan'. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 19c jaargang nr. 5 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 14