- 147 - 1945 'Harmonie' luistert een voetbalmatch tussen een Canadees elftal en 'Succes' op. Met omfloerst vaandel en voorzien van rouw banden en koraalmuziek wordt medelid Nan Omis herdacht, hij kwam om in Duitsland. Ook bij de officiële begrafenis van Maarten Snoodijk, de verzetsstrijder, wordt muzikaal opgetreden. De laatste Bruul verlaat om gezondheidsre denen het korps. 1947 Vanaf nu zal 'Harmonie' steeds meer concur rentie moeten dulden van sportbeoefening en andere vormen van vrijetijdsbesteding. Op gebied van ontspanning is er de 'Kunst kring' bijgekomen. 1948 De directeur de heer Kreijger gaat vijf maan den naar Amerika, de heer Boon wordt tot vervanger benoemd. De onthulling van het monument ter herin nering aan de troonswisseling, in de Kooger- weg, wordt opgeluisterd. De heer Zwanink wint de eerste prijs tijdens het solistenconcours te Medemblik. De he ren van Hanegem en Schagen winnen een tweede prijs met lof. 1950 De plannen tot het bouwen van een muziek- nis vorderen gestaag. In eerste instantie had men een locatie aan de Heldersestraat op het oog, dit kon niet doorgaan in verband met het uitbreidingsplan. Het wordt de tuin ach ter het gemeentehuis, later politiebureau nu firma Meereboer. Op 24 juni wordt de eerste steen gelegd. 1951 Op 23 juni wordt de muzieknis officieel ge opend, een duizendkoppige menigte is naar de tuin gekomen. Met optredens van 'Apol lo', zangver. 'Zang en Vriendschap' en 'Har monie' wordt de nis in gebruik genomen. 1952 Er komt een nieuw tijdsverschijnsel: emigre ren. 375 Wieringers zullen de stap onderne men, waaronder enkele 'Harmonie' leden. 1953 Weduwe Bruul wordt het eerste vrouwelijke erelid. De heer W. Hollander wordt het eer ste mannelijke erelid. 1954 Een nieuwe techniek doet zijn intrede: de bandrecorder. Hierdoor kan er muziek wor den opgenomen van de radio, om deze zo nog beter onder de knie te krijgen. Secretaris Duijnker neemt afscheid, op vijf enzeventig jarige leeftijd en daarvan is hij vijftig jaar lid van 'Harmonie' geweest. 1956 De samenleving wordt steeds zakelijker, ver enigingen zien steeds meer af van het orga- Links Jan Gielis en rechts Bert Wiegman. Foto gemaakt op het Kerkplein naast de pastorie. niseren van concoursen en marswedstrijden. Reden hiervan is dat de verenigingen bang zijn voor verliezen. 1957 Door de vrije televisieavond op maandag blij ven de repetities op die avond goed bezocht. Op 11 december overlijdt directeur Pieter Kreijger, zijn opvolger wordt de heer Kool haas uitTwisk. 1960 De voorjaarsuitvoeringen voor ongehuwden en gehuwden worden samengevoegd. Op 24 december wordt medewerking ver leend aan de opening van het gemeentelijke sportcomplex aan de Belt. 1964 De muziektuin blijkt een misser te zijn, wei nig publieke belangstelling tijdens optreden en de ravottende jeugd is een storende fac tor. 1965 De drumband wordt opgericht. 1966 Onder leiding van de heer Angevare wordt er opnieuw een jeugdkorps in het leven geroe pen. Voor het eerst een speculaasactie, ter onder steuning van de kas. 1969 'Harmonie' werkt mee aan een feestavond van Club 1626, waaraan ook de 'Dutch Swing College Band' meewerkt. Historische Vereniging Wieringen - "Op Hoogte" - 19e jaargang nr. 5 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 13