AIYIENWERKING ET WARE VERHAAL - 133 - Op dinsdag 25 juni 2007 is er op basis van weder zijds vertrouwen een overeenkomst getekend tussen de Stichting Vlootschouw Commissie Den Oever en de Historische Vereniging Wieringen door res pectievelijk Ton Schouwenaar en Gerard Numeijer. Deze overeenkomst betreft een hechte samenwer king tussen beide organisaties om in 2009 een boek uit te geven over 50 jaar Vlootschouw in Den Oever en een overzicht van alle schepen die vanaf 1959 tot de Wieringer vissersvloot behoren of hebben be hoord. Hiervoor is een werkgroep gevormd die onderlei ding van Gert-Jan Visser, oud-voorzitter van de Historische Vereniging Wieringen, de voorberei dende werkzaamheden gaat coördineren. De werk groep bestaat uit twee leden van de Vlootschouw commissie, Ton Schouwenaar en Marianne Post en twee leden van de Historische Vereniging Wieringen Gerard Numeijer en Gert-Jan Visser (tevens coördi nator) Als adhoc-leden zijn toegevoegd Ali Schou wenaar (tekst), Arjaan Willeboordse (scheepsge- gevens), Nel Vriezema (foto's) en Henk de Graaf (financiële zaken). Het relaas van 50 jaar Vlootschouw zal worden ge schreven door Ali Schouwenaar aan de hand van verslagen en bekende en minder bekende anekdo- door Henk de Graaf tes. Met het verzamelen van bijzonder fotomateriaal zullen Marianne Post in Den Oever en Nel Vrieze ma in Hippolytushoef zich bezig houden. Voor het samenstellen van het schepenoverzicht met foto's een gegevens zal gebruik worden gemaakt van de kennis en het archief van Arjaan Willeboordse. Hij beschikt over en zeer uitgebreid archief van zowel foto's als bijhorende gegevens. Daar waar het hou ten schepen betreft zullen we assistentie vragen aan verenging De Aak. Medio 2009 zal het boek gereed moeten zijn. Er is dus nog heel veel werk te doen. Aangezien het een boekwerk moet worden met een historisch karakter, wil de werkgroep bij het samenstellen grote nauw keurigheid betrachten. Er zal ruim de tijd worden genomen voor controle van de tekst en de gegevens door deskundigen. Een dergelijk boek kan maar één keer worden uitgeven en daarom vraagt het om grote zorg. OPROEP Iedereen die over fotomateriaal beschikt en dat kor te tijd beschikbaar wil stellen om te laten afdruk ken, verzoeken wij contact opnemen met een van de leden van de werkgroep. Liefhebbers die willen meehelpen met het verzamelen en uitzoeken van gegevens zijn van harte welkom. door Marten J. Kat Naar aanleiding van een kort krantenberichtje waaruit bleek dat eigenaren van paarden binnenkort in over treding zijn en dientengevolge beboet worden indien het paard de openbare weg bevuild, deed mij, onderstaand ware verhaal optekenen. Dirk Verduin, woenende en klödende op een boer derij op Oösterklief, had in durp een skillewijk. lens in de week dee-tie de ronde mit een skön vu- rotte driewieler peerdekar. Als je Dirk boogde mit zien kar den bongte ie mit zien ééltige hangd op de bok en zei: "Deuze het ouwe de Krijger nag maakt en hij rijdt nag murakels best". Je hoorde Dirk al van veer ankome, want om de houte wiele zate iezeren bangde. Veul menske zette den pas de skille en oud brood buten. Voer de kar liep een mieserabel oud en bongkug bist. Durrupers wiste datut een peerd was. Kröoje en skrale enders strangdlöperkes meen ik dat zie hiete, dögte dat ut een krusing tusken een peerd en drommedarus was, deur die bonke. Het bist was nag te töoi voer de noodslachting van Kees Messelaarn in de Beltrlaan. Deur ut voeren mit die rotskille sting ut bist ok nag stief van de rimmetiek. Kwan...., werom naar Dirk die ongerhangd ankomme was bij de hoek Konings- weg-Kögerweg, voer het huus van domminee Deen. Zien vrouw sting voer het kamerraam naar buten te kieke en zwooide naar Dirk. Lit nouw op dat ogen blik zien knöl de street "bevuilen". Zie, mevrouw Deen dus, naar buten om Dirk an te spreke mit de volgende woorde: "Meneer, Verduin, u kunt in het vervolg uw paard beter een zak onder zijn achter ste hangen", waarop Dirk antwoorden: "Mevrouw Deen, ik hew al dik vieftig jaar een zak onger mien achterste hange en alles gaat er nag oldeur naast." Of mevrouw Deen boos was, ninnet. Weeksteran stinge de skille gewoon weer voer de deur op street. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 2 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 31