OGMAALS DE GEBROEDERS GlELIS - 132 - Aanvulling op artikel "De gebr. Gielis" in Op de Hoogte van februari 2007 nr. 1 Betreft speciaal Jan Gielis, kapper te Den Oever. Via het opgegeven adres en notaris Groendijk, bleek de man een zwaar overspannen leraar te zijn - toen ook al - uit Amstelveen, die zwervende in Den Oever was beland. Hij werd kort na dit voorval door de familie opgehaald, die mij later nog en briefje heeft gestuurd. Op 8 maart 1972 kwam kleindochter Arina Zwanink met Gerrit Vink als tweede koper in beeld en bleef deze in de familie voor 25.000,—. Jan ging wonen bij zijn dochter Dieuw en Tinus Zwanink op Zandburen nummer 28 te Hippo- lytushoef, waar thans de familie Hoogschagen woont. Schoonzoon Tinus zorgde voor de ont ruiming van de salon en woning. Op mijn vraag: "Wat gebeurt er met de scheerstoelen?" was zijn antwoord,: "Die hakken we stik, of wil jij ze hew?" "Ik wil er wel ien hew," was mijn ant woord, "as je 'm in de Koogerweg breng." Dat gebeurde en vanaf dat moment in 1972 staat één van de scheerstoelen op mijn kantoor en dient als bezoekerszetel, compleet met scheerhoofd, scheerbakje, mes en slijpriem. Eenieder die de stoel wil zien is bij deze uitge nodigd. Piet Kraan, Koogerweg 6, Hippolytushoef. In 1971 ontving ik, Piet Kraan, het verzoek om als makelaar het pand Voorstraat 18 te Den Oe ver, in de verkoop te nemen van de heer Jan Gielis. Aanvankelijk was voor het pand weinig animo, tot dat er een aspirant koper uit Amstel veen in beeld kwam. Hij belde mij op uit het café van Tante Pietje om een afspraak te maken voor bezichtiging. We spraken af in het café. Aldaar aangekomen trof ik een onverzorgde, maar wel goed gemanierde man aan. Hij wilde direct het pand zien, dus wij gingen naar de nabij gelegen kapperszaak, maar niet nadat hij uit de hal een grote jute zak met verse paling had meegeno men. Hij bood mij aan ook wat paling mee te nemen voor thuis, hoewel groot palingliefhebber sloeg ik dit niet alledaagse aanbod direct af. Jan Gielis, inmiddels op de hoogte gebracht van de bezichtiging, ontving ons in de salon en zei: "Jul lie bekieken alles maar ik moet er nag een paar skeren." Na de bezichtiging toonde hij interesse zonder op details in te gaan. Ik verzocht hem een en ander door te denken en dan een financieel onderbouwd bod te doen, dit was volgens hem geen enkel probleem en hij ging vervolgens in één van de twee scheerstoelen zitten met de ken nelijke bedoeling er voorlopig niet uit te gaan. Jan Gielis nam mij apart in de keuken en zei: "Wat is dat voor een rare vent?" Ik kon er verder ook niks van maken. Jan zei: "Moet er zo gauw mogelijk uut, ik vertrouw die vent helegaar niet." Ik moest toegeven dat het een vreemde situatie was en de zak met paling lag naast de stoel. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 4 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 30