- 121 - Willem en Alida van de Kreke-de Jongh krijgen zes kinderen: 1. Nelly Geertje van de Kreke 13 mei 1932 2. Geerie Willy van de Kreke 1 september 1937 3. Machiel Johannes van de Kreke 15 september 1939 4. Jan Willem van de Kreke 15 september 1939 5. Alice van de Kreke 9 december 1943 1. Nelly Geertje van de Kreke - 13 mei 1932 te Wieringen Nel trouwde met Arie Zevenbergen, eigenaar han delsbedrijf in agrarische bestrijdingsmiddelen in de N. O.-polder. Zij wonen in Nagele en hebben twee zonen: Jan-Willem en Wim en acht kleinkinderen. 2. Geerie Willy van de Kreke - 1 september 1937 te Wieringen Geerie is gehuwd met Johannnes W. Conijn (Jan), zoon van Theodorus Eduard Conijn en Antje Pop pen. Jan was eigenaar van een souvenirwinkel in het monument op de Afsluitdijk. Zij kregen twee kin deren: Diana en Mark (1967-1985) en drie klein kinderen. 3. Machiel Johannes van de Kreke - 15 septem ber 1939 te Wieringen Giel werkte samen met zijn tweelingbroer Jan bij garage Boersen en daarna werd hij taxichauffeur. Hij trouwde met Dicky Damstra. Zij hebben twee kinderen: Michel en Esther en vier kleinkinderen. 4. Jan Willem van de Kreke - 15 september 1939 te Wieringen De tweelingbroers Jan en Giel zijn onafscheidelijk en kozen hetzelfde beroep en ook dezelfde werk gever. Na het werk bij garage Boersen werd ook Jan taxichauffeur. Hij trouwde met Greetje Renooy. Zij hebben twee kinderen: Marcel en Linda en vier kleinkinderen. Hun huwelijk werd in 2005 ontbon den. 5. Alice van de Kreke - 9 december 1943 te Noordoostpolder Alice trouwde met Cees Bakker, uitvoerder in de Grond-Weg- en Waterbouw. Zij hebben drie kinde ren: Menno, Inge en Frank en twee kleinkinderen. 6. Lauwrens (Loek) van de Kreke - 15 septem ber 1951 te Urk Loek is administrateur bij Boskalis. Hij is getrouwd met Els Broekhof. Zij wonen in Hoofddorp en heb ben twee zonen: Timo en Elco. te Wieringen te Wieringen te Wieringen te Wieringen te Noordoostpolder GEERTJE trouwt op 25 oktober 1934 met Pieter de Haan, timmerman, geboren 15 juni 1906, over leden 17 oktober 1965, zoon van Pieter de Haan en Grietje Asjes. Als Geertje en Piet trouwplannen krijgen, bouwt Piet zelf een woon/winkelhuis aan de Nieuwstraat. Tegelijkertijd bouwt hij ook een huis ernaast. Als het huis klaar is trouwt het paar. Geertje gaat in haar winkeltje manufacturen verkopen. Zij doet dit met veel plezier en toewijding en heeft dat tot aan het einde van haar leven volgehouden. Vader Jan de Jongh heeft in zijn ouderdom vele jaren bij haar in huis gewoond. Geertje overleed op 6 december 1989 te Hippolytushoef op de leeftijd van 79 jaar. Pieter en Geertje de Haan-de Jongh krijgen één zoon: 1. Pieter Cornelis de Haan 14 juni 1949 Piet is timmerman. Hij is ongehuwd en woont in zijn ouderlijk huis aan de Nieuwstraat. Met dank voor de samenwerking aan de klein dochters Hetty, Dieuw en Geerie en de Commissie Genealogie, vooral mevrouw Tan Lont-Lont. De meesten van de kleinkinderen zijn nu zelf opa's en oma's. Behalve twee kinderen van Alida wonen zij allemaal nog op Wieringen. De jongste generatie draagt niet meer de familienaam De Jongh. Maar: 'De jeugd vraagt altijd en dit zal altijd zo blijven. Het is aan de ouders te trachten het goede antwoord te geven.' Eens zullen zij interesse hebben voor hun afkomst en vragen stel len. Zo zal de naam van hun voorvader Benjamin de Jongh niet aan de vergetelheid worden prijsge geven. Bronnen: Archief van de Commissie Genealogie van de Historische Vereniging Wieringen Het Einde - Leven en werken toen Wieringen nog een eiland was (deel 2) C. Metselaar Gegevens uit het Visserijregister afkomstig van K. Hos. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 4 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 19