-119- Jan en Geertje de Jongh-Kaan krijgen twee dochters: 1. Alida (Alie) dejongh 19 augustus 1908 - 13 oktober 2003 2. Geertje dejongh 1 januari 1910 - 6 december 1989 ALIDA gaat na haar schooltijd werken bij haar oom, smid Jb. Lont te Oosterland. Zijn smederij stond op de hoek Gemeenelandsweg/Kerkstraat. Even ver derop werd in die jaren het MUZ-park gebouwd, waar medewerkers van de Zuiderzeewerken gaan wonen. Eén van hen is Willem van de Kreke, gebo ren 18 augustus 1902 te Vlissingen. Willem had als machinist gevaren op de grote vaart en was nu door Rijkswaterstaat als machinist aangesteld op gemaal Leemans, dat toen op volle kracht draaide om de Wieringermeerpolder leeg te pompen. Willem is in de kost bij de familie Bosker, die in het MUZ-park woont. Hij vindt de afstand naar Leemans te ver om te lopen en gaat een fiets kopen bij smid Lont. Daar ontmoet hij Alie de Jongh. Uit de kennismaking komt een huwelijk voort, dat op 2 juli 1931 wordt gesloten. Het paar gaat in het dubbele woonhuis naast gemaal Leemans wonen. Hun oudste dochter is daar geboren. Als de Wierin germeerpolder is drooggemalen gaat Willem wer ken bij de firma Bosker, aannemers in de weg- en waterbouw. Willem en Alie laten een woon/ winkel huis bouwen op de hoek Kerkplein/ Parklaan tegen over Dirk Minnes. De winkel heeft twee etalages, aan de ene kant verkoopt Alie schoenen, de andere kant is een dependance van juwelier Mienes. In dit huis worden dochter Geerie en de tweeling gebo ren. Intussen gaat het werk aan de IJsselmeerpol- ders door. Van de Kreke wordt opnieuw aangesteld als machinist op een gemaal, belast met het droog- malen van de polders. Achtereenvolgens werkt hij op gemalen te Muiden, Lem mer, Urk en Harderwijk. Het gezin verhuist mee naar de nieuwe werkomgeving, waar de jongste kinderen worden geboren. In 1958 keren zij terug naar Den Oever. De laatste jaren voor zijn pen sionering was Van de Kreke toezichthouder op de Afsluit dijk en op het eiland Lauwers- oog. Willem van de Kreke is over leden op 12 maart 1991 te Schagen, 88 jaar oud. Alida van de Kreke-de Jongh werd 95 jaar oud, zij overleed op 17 oktober 2003 te Den Oe ver. Oma Geertje met Alie, Nel in de kinderwagen - 1933 Opa Jan met Alie en Nel in de boot - 1934 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 4 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 17