- 116 - Jan Willem trouwt op 7 januari 1932 met Pietertje Trijntje Tijsen, geboren 18 mei 1908. Haar ouders, Jan Tijsen en Wijntje Koorn, woonden als kind naast elkaar in de Zeestraat in Den Oever. De fami lie Tijsen was eigenaar geworden van het café van hun verre tante Johanna de Jongh. Daaruit volgt dat Jan en Pietertje verre familie van elkaar waren. De familie Koorn woonde naast het café. Naast hun huis was een ommuurde binnenplaats, achter het huis stond een boerenstolp met een uitrit naar de Noorderweg. (Zie foto op de voorkant van deze Op de Hoogte) Vader Jan Koorn, getrouwd met Trijntje Zomerdijk, was boer en tevens bakker. Hij liet in Hippolytus- hoef bakkerij "De Koornschoof" bouwen, waar dochter en schoonzoon Wijntje en Jan gaan werken. Hun kinderen Pietertje, Trijntje en Meijert worden er geboren. Na enige tijd blijkt dat het bakkersbe- roep niet goed is voor de gezondheid van JanTijsen. Familieleden nemen de bakkerij over en het gezin Tijsen gaat in de Zeestraat bij oma Koorn inwo nen om haar te verzorgen. JanTijsen wordt boer en koopt een boerderij aan de Akkerweg op Ooster- land, die later door Pietertjes broer Meijert wordt voortgezet. Jan Willem Koorn en zijn bruid Pietertje Trijntje Tijsen - 1932 Na hun huwelijk gaan Jan Koorn en Pietertje Tij sen aan de Waterweg wonen, de eerste jaren samen met hun ouders Koorn in het tot dubbel woonhuis verbouwde huis aan de Waterweg. In 1940 wordt naast het oude huis een nieuw huis gebouwd waar het jonge gezin gaat wonen. Het beroep van Jan is pluimveehouder. De bruine eenden van het ras Kaki Cambell worden gevoerd met visafval. De eie ren worden opgehaald door de groothandel en gaan naar beschuitfabrieken in Friesland. VI. n. r.Johan, Dieuw, Pietje huus, Dieuwertje en Simon Koorn - Parkzicht 1968 Toen Jan Koorn een opvolger had voor het eenden- bedrijf, had hij belangstelling voor de visserij en hij koos er voor om in 1951 samen met een compag non (Jaap ten Bokkel) een kotter te laten bouwen. Het schip, de WR 33, kreeg de naam "Tiny-Dieuw" (de voornamen van de dochters van beide eigena ren). Deze bedrijfstak bleek een goede keus, want na enkele jaren waren er vier schepen in de vaart. De schepen hadden als thuishaven IJmuiden omdat de bemanningsleden allen uit Katwijk kwamen. De visserij is later niet door familieleden voortgezet en de schepen werden verkocht. Het laatste schip be gin jaren '70. Vanaf 1956 woonden Jan Koorn en zijn vrouw in een nieuw gebouwd huis aan de Parklaan. Koorn overleed op 2 maart 1978 op 69-jarige leeftijd en zijn vrouw Pietertje Koorn-Tijsen op 25 december 1991, 83 jaar oud. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 4 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 14