- 78 - selen de laatste nieuw- f HD(BF tjes en praatjes uit. Ze infiCQStti uur's avonds open. De Arbeiders in het werkkamp met kapper Zoons op de achtergrond meeste mannen werken - in de zomer tot zes uur. Veel mannen laten zich één keer in de week sche- Ze komen zo van het werk naar de kapper. In de ren. Iedere week komen ze naar de kapsalon, loop van de tijd verandert de klantenkring. De Sommigen hebben eigen scheerzeep en scheer- kampen worden gesloten, de polder wordt lang- kwast. In een kastje met vier kante hokjes hebben ieders spullen hun eigen plaats. Wil lem verkoopt naast toiletarti kelen, ook sigaren, sigaretten, shag, pruimtabak en snoep. En ook nog bamboe hengels, snoeren, dobbers en haakjes. Net als Numeijer fietsen Wil lem en Simetje, over slechte wegen en fietspaden naar de kampen bij de Haukes en in Slootdorp om de bewoners te knippen en te scheren. Een kapsalon is in die tijd niet alleen een plaats waar je haren en baard kwijt kunt. Het is ook een ontmoetings- De Mockin Birds. Slagwerk Evert Bijpost, trompet Jan Bijpost, accordeon Willem Zoons en accordeon Edo Veling zamerhand bevolkt door boeren en arbeiders. De bewoners van boerderijen en huizen in de buurt van de Haukes worden knip- en scheerklant bij Willem en Simetje. Veel van de "vreemden" blij ven op Wieringen wonen, langzamerhand worden het Wieringers. Ze werken als seizoenarbeider bij de boeren in de Wieringermeer of werken in de bouw. Ze blijven klant aan de Haukes. In de jaren vijftig loopt het werk in de polder terug. Machines komen in de plaats voor han denarbeid. De Hoogovens en de industrie in de Zaanstreek bieden vervangend werk. Veel Wie- De kapsalon na de oorlog Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 3 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 8