- 77 - aan de Haukes weinig plaats meer. Ze stop pen met de vis serij, gaan bij de Zuiderzeewer ken werken of vertrekken naar Den Oever. komt een kapsalon vrij. Numeijer wil zijn zaak overdoen. Willem fietst naar de Haukes en maakt kennis met Numeijer. Ze komen overeen dat Willem eerst een tijdje bij Numeijer zal werken. Bevalt het goed, dan kan hij de kapsalon over nemen. In augustus 1935 is het zover. Numeijer vertrekt van Wieringen. Willem is nu eigen baas. De eerste tijd fietst hij elke dag van Den Helder naar de Haukes. Dat gaat hem gemakkelijk af. Hij is lid van de Helderse wielerclub. Soms blijft hij op Wieringen in zijn kapsalon slapen. Broertje Willem Zoons In de Helderse Cou rant vraagt een kapper aan de Polderweg een leerling. Willem sollici teert en wordt aange nomen. Hij leert vlot zijn nieuwe beroep, baardscheren en knip pen. Na een paar jaar raadt zijn baas hem aan om voor zichzelf te begin nen. Op Wieringen Willem Zoons en Simetje Lont voor hun kapsalon Voor de groeien de en verande rende bevolking zijn voorzienin gen nodig. Aan de Haukes is be" hoefte aan een kapper. Om streeks 1930 be gint er een. Cor- nelis Johannes Numeijer start er met een kap salon. Hij is een zoon van Simon Numeijer en Antje ter Keur st, die in de Hoofdstraat een kruidenierszaak had den. Een broer van Cornelis, heeft een kapsalon op de hoek Koningstraat/Kogerweg. Cornelis zal bij hem het vak hebben ge leerd. Op een foto uit 1930 zien we arbeiders die bezig zijn met het graven van sloten met op de achtergrond een deel van dc Haukes. In de schaduw van het Wierpakhuis van Minnes, naast bakkerij de Koornschoof staat een klein houten gebouw tje, de kapsalon van Numeijer. Numeijer knipt en scheert de oude en nieuwe in woners van de Haukes. Regelmatig gaat hij naar de kampen bij de Haukes en in Slootdorp om daar zijn barbiersdiensten aan te bieden. In Den Helder woont Willem Frederik Anto- nius Zoons, zoon van een marineman. Na zijn schooljaren gaat hij bij een fietsenmaker in de leer. Een paar jaar later verandert hij van beroep. De zusjes Zoons. VI. n. r. Willy, Elly en Truus In 1936 ontmoet hij Simetje Lont, de jongste dochter van Elbert Lont en Catharina Wieg man van de Hollebalg. Elbert is visser en mandenmaker. Al gauw beslui ten Willem en Simetje dat ze met elkaar door het leven willen. Ze bou wen aan de kapsa lon een woonge legenheid. Een woonkamer, een kleine slaapkamer en een keuken. De aanbouw wordt met hulp van een paar mannen uit de buurt ge timmerd. Willem hanteert zelf ook hamer en zaag. Februari 1937 is de aanbouw klaar. Willem en Simetje trou wen. Trots laten ze zich voor hun kapsalon op de foto zetten. In hetzelfde jaar wordt hun eer ste kind geboren, een dochter, Truus. Een jaar later een tweede dochter, Elly, in 1940 een derde dochter, Willy. Acht jaar later wordt het gezin uitgebreid met een zoon, Willem. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 3 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 7