aap en Nel Fijnheer-Rotgans koninklijk onderscheiden EDACTIE IEKEN OP WlERINGEN", HET FOTOBOEK - 74 - De spelling van al het Wieringer dialect in Op de Hoogte is de verantwoordelijkheid van de schrijver van het betreffende artikel. Tussentijds Op de Hoogte blijven? U kunt onze extra nieuwsbrief per e-mail ontvangen. Stuur daarvoor een bericht naar redactie@ historischwieringen.nl om u aan te melden. Correctie: Op de Hoogte nummer 5 van 2006 (december) blz. 147 "Zomaar een foto". Het is niet Albert Lont, maar Elbert Lont, ook wel genoemd Elbert ter Keurst, naar zijn stiefvader. Hij wilde Elbert Lont genoemd worden. Presentatie tijdens de Flora- en Viss Het nieuwe boek "Kieken op Wieringen"is een boek van grote kwaliteit geworden. Over de in houd kan worden gezegd dat het voornamelijk een fotoboek is van ongeveer 350 stuks zwart wit foto's uit de periode 1920-1950, voorzien van een verklarende tekst. Na de zomer zal het eerste exemplaar feestelijk worden gepresen teerd tijdens de Flora- en Visserijdagen in Den Oever. Het fotoboek is zo samengesteld dat het zowel aan de oudere als de jongere lezer veel kijkplezier zal geven. De samenstellers, die in tensief aan dit project hebben gewerkt, denken dat hun boek voor velen een waardevolle aan vulling zal zijn op hun collectie boeken over Wieringen. (met dank aan Henk de Graaf) door Gea Klein-Hamming Een echtpaar dat tegelijkertijd koninklijk wordt onderscheiden, dat zal niet veel voorkomen en voor Wieringen was het zelfs een primeur. Jaap Fijnheer en Nel Fijnheer-Rotgans, vooral bekend van de Historische Vereniging Wieringen, viel deze eer te beurt. Jaap en Nel werden benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Zij waren net als alle andere genodigden, uitgenodigd tot het bijwonen van een uitreiking van een koninklijke onderschei ding. Aan wie, dat wisten ze niet. Graag verschij nen op z'n paasbest, werd er nog bij aangegeven. Na binnenkomst van familie en vrienden van het echtpaar werd het duidelijk, de benoeming was voor dit unieke echtpaar. Een echtpaar dat samenwerking en maatschap pelijke betrokkenheid hoog in het vaandel heeft staan. Beiden hebben als vrijwilliger, ook buiten de historie, een lange staat van dienst. Voor de historie van Wieringen gaat bij beiden het hart sneller slaan. Vanaf de oprichting van de Histo rische Vereniging hebben beiden zich er op een breed terrein voor ingezet. Mede door hun inzet is de vereniging opgericht en zijn de afgelopen jaren diverse boeken over Wieringen verschenen. Ook kunnen leden en niet-leden met allerlei vra gen en verzoeken over de historie van Wieringen bij hen terecht. In het verlengde van deze activi teiten zetten ze zich, vanaf eind jaren tachtig, te vens in voor activiteiten van het Eilandmuseum Jan Lont, het geven van lezingen en bij demon straties van de Wieringer klederdracht, dit zowel binnen als buiten Wieringen. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 19e jaargang nr. 3 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 4