rigadier Brouwer jubileert - 95 - slecht uut. Bij ut klooster was een prachtige tuun mit een vijver, een groente en kruide tuun. Ze had hillegaar gien oög voer al dat skoöns in de natuur. Ze docht allien an een plant die onger een struuk groeide. As ze de tuun inliep was ze erg skichtig, en keek aldeur om. Ze plokte er wat blaadjes óf en stak wat in der mongd; de rest ging in der diezek van der habijt. As ze terug liep en over de durpel van ut klooster ging, sloeg ze der óge omhoog en zei: "Heer vergeef me ok deuze keer". Al snuuvend liep ze naar der cel. Ze ging gouw op de krib leggen, want ze was een beetje zweverig. Ze wist niet meer wat ze deed en begon te zingen. Ze zong: "Sta op moeder Magdalene, Sta op uut uw bittere nood, Uw zonden zijn U vergeven, Al waren ze nog zo groot". Ze zong over der eigen, ze hiette Magdalena. Ze zong over vergeving. Ze was een mens zo as ie- derien, ze had ok der strijd en emoties. Eindelijk viel ze in een diepe sleep. Nou had ze der niet om docht de deur van der cel op slot te doen. Geertrudis had ur achtervolgd en vond ur slêpend op der krib. Ze griste de gróte koperen sleutel van de bos. Nou wist ze dat ze het gróte mysterie achter een deur, weer Moe der Overste elke even naar toe ging, zien zou. Toen alles rustig en stil was, sloop ze naar die Weer kreeg ze dat rusteloze gevoel. Ze ging elke éven. Ze werd zó verliefd op de man die ze red had. Ze bloeide op, werd al mooier en voller. Ut wekte argwaan bij de are nonne. Ze most ut klooster uut want ze kreeg een kiendje met fiene hangkjes en een mooi gezichje: ut leek op de drenkeling. Geertrudis het de koperen sleutel meenommen. Op een nacht het ze de vader van der kiendje uut ut klooster haalt. Toen pas hoor de ze hoe de Sammelkes de drenkelinge naar die geheimzinnege kamer brochte. Samen leefden ze nag lang en gelukkig. In de kist op zolder leit ut habijt van Geertrudis, deuze naam is overgaan van geslacht op geslacht: daar om hiet ik Guurtje. Mien vader en moeder komme tuus, mien droom, ut sprookje, is uut. Uit de Wieringer Courant van zaterdag 24 juni 1939 De jubilerende Brigadier Brouwer en zijn Echtgenote te midden van Superieuren en Collega's Foto Maaskant (Ingezonden door Net tie Rienstra-Mulder met dank aan mevrouw A. Scheltus-Brouwer) iene deur, stak de sleu tel in het slot, de deur ging knarsend open. Ze bleef efkes staan en luusterde. Ze hoorde zachte muziek en soms klokjes klingelen. Nag een stapke vorder. Nei, ze kon der óge niet gelöve: ze zag manne bij mekaar zitten die muziek maakte. Deer tusken in ontdekte ze de jongeman die zie uut zee haald had. Ze verskoot en wist niet hoe gauw ze weg komme most. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 3 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 25