JWuilidJ VER HET WlERINGEN VAN VROEGER PGRAVING - 90 - 't Is alweer een póóske leden datte we naar 't kerkje van Westerlangd ginge om de stamboom van de femilie Koorn te bekieke. Niet allieneg voer al die name, maar ok voer de gezelligheid. Je zien d'r nag veul ouwe foto's langs de wangd han- ge, kom ouwe kennisse teuge en den komme d'r vanzullef weer dinge boven die je nag van vroeger wete. Zó kiekende vort belangde we op 't lest an de tafel met boeke vol ouwe foto's van Wierin- gen. Mien vrouw zag een boek van De Haukes en Westerlangd en ze was metien in een are wereld. Ik zèg zo teugen d'r: "Ik zal effies naar voeren löpe en zien of we nag een bakkie kowie toelópe kenne." Deer raakte ik met Gerard Numeijer, voersitter van de historiese club, an 't prate. We krege 't zó over opa en de skeerwinkel. Nou, dèèr raak je nooit over uutsproken. 'k Zèg teugen hem: "Weet je wel dat mien vader in een keetje in de Koningstrèèt begonnen is? Herman Rump had dèèr een klokkewinkel en d'r naast sting een houten keet en dat was de kapperszaak van vader Numeijer. Hij woende in de Belt naast Gert Omis die dèèr een groentewinkelke had. Later, toen de boerderij in de Koningstrèèt sloopt is (boek Verdwenen Boerderijen) benne dèèr twie huze neerzet en in ien d'r van is mien vader vèèrder gaan met knippe en skere. Dat keetje is vort raakt Het hier afgebeelde stukje smeedwerk vond ik bij afgraving van mijn parkeerplaats. Deze parkeerplaats ligt naast mijn huis, Liftstraat 1Vroeger stond hier een paardenstal van ver moedelijk een arts. Later werd de schuur gebruikt als garage. In de jaren negentig van de vori ge eeuw is deze afgebroken. Het lijkt er op dat in het ronde gat een stok gestoken kan worden die door de wigvormige achterkant tegen draai ing wordt opgesloten. De haak duidt er op dat er aan getrokken kon worden. Er zit nog groene verf op, maar daarop zitten geen sporen van slijtage. Wie kan mij verklappen waar dit stukje smeed werk voor gebruikt werd? door Dick Numeijer naar de Elft en dee dèèr dienst as boet. Rump het in die ruumte die d'r kwam een meubelwinkel neerzet. En Gerard, deer zal jij nag wel van wete, want jij hew 'r later nag stoomfietse verkocht". 't Praatje dat we hadde kwam hier op neer dat ik maar 's wat opskriève most voer Op de Hoogte, want d'r kwam pratende vort heel wat naar voe ren. Nou hèt-ie me wel voer 't blok zet en ik zou er nag over denke. Zit ik op sundeg 14 jannewari 2007 in een ouwe Op de Höögte te leze (10e jaargang, nummer 2, 1998) en wat lèès ik dèèr: Jaap van Roo ging wer- reke bij Wullem Mostert in de Elft en later ging hij inzepe bij Jan Numeijer. Kiek, dat binne dinge weer ik niks van óf weet, want dat was voer mien tijd. 't Het me wel wakker skud en ik zal per- bere zó ol te meteres (dat komt bekend voer) wat dinge uut mien jeugd op pepier te zette, dus jullie hore nag wel van 't ien en 't aar. Tusken twie hakies: ik hew van Gerard nag wel kowie had, hoor. Ik skrièf 't er maar efkes bij, voer dat 'r docht wort dat ik dróóg de kerk uutraakt ben. Het adres van de schrijver is: Piet Mondriaanpark 9, 1741 KX SCHAGEN door Klaas Tijsen Klaas Tijsen, Elftstraat 1, Hippolytushoef, telefoon (0227)592557 lESzlamgl 41&5 6 7] 8\ 4 'mimi ttiimiiliiiilijijliwlmiliiiiliiii intimi iiiiMiiijIhiiI Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 3 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 20