- 89 - Laatst verscheen een artikel in de krant (U hebt het misschien wel gelezen) De Wieringer Club had te veel succes, En dat zou toch jammer wezen. Het zvas een product van kift en venijn; 't Getuigde van nijd en van wangunst, Doch men moest erkennen: het ging goed Met "Amicitia"en haar toneelkunst. Het spreekzuoord zegt nog steeds: Liever benijd dan te beklagen; Het zijn immers de slechtste vruchten niet, Waaraan de zuespen knagen. Inderdaad, dames en heeren zee hadden succes Dat kunt U wel informeeren; De verslaggevers waren spontaan, maar Hun verslagen moest men zueren. Wij, dilettanten, doen ons best Om deez'tijd voor U te verlichten, Vergelijk ons dus niet met beroepstoneel, Zooals in sommige kranten-berichten. Rustig gaan wij voorwaarts Ondanks pers en haar critiek; Het geheim van ONS succes is.... UW APPLAUS, Geacht Publiek Amicitia is en blijft de komende jaren een actieve toneelvereniging die veel stukken op de planken brengt. In 1947 wordt herdacht dat de Polder Waard Nieuwland op Wieringen 100 jaar bestaat. Tij dens dit Eeuwfeest wordt op 1 november in hotel de Haan het luchtige spel in drie bedrijven op gevoerd, getiteld "WORST EN ARISTOCRA TIE", onder regie van de heer Js. Bosker Ozn. Halverwege het spel belandt de 1 meter lange worst, onder grote hilariteit van het publiek, "per ongeluk" op de schoot van mevrouw Kolff, de echtgenote van de burgemeester. Na afloop van dit blijspel vindt er een voordracht plaats in het Wieringer dialect door de heer Mey- ert Kooij. De avond wordt afgesloten met BAL waarbij muziek onder leiding van Herman Zon (piano) wordt gespeeld. Willem Boon treedt op als violist. In december 1950, na acht jaar van triomf, wordt Amicitia ontbonden. De reden was dat een aan tal leden verhuisde buiten Wieringen en een aan tal leden om diverse redenen bedankte. Het laatste stuk dat werd ingestudeerd met de titel "SONNA" van Fabricius zou niet meer worden opgevoerd. Veel spelers gaan over naar de inmiddels opgerichte toneelvereniging "De Vrije Groep", die in 1951 overgaat in "De Plan keniers". Huldigng na "Westerman en Zoon". VI. n.r. Henk Bakker, de schrijver, Grietje Bosker, J. Schokker, Gré Boon en Jannes Bosker Oz. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" 19e jaargang nr. 3 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 19