- 88 - Na Den Helder wordt het zelfde stuk nog ze ven maal opgevoerd in onder andere Midden- meer, Noord Schar- woude, Den Oever en Hippolytushoef. Niet alle recensies wa ren overigens even lo vend. Na een uitvoe ring in Concordia in Hippolytushoef kwam er ook kritiek. Het spel was te vlak en men wist de zaal, met uitzonde ring van het tweede bedrijf, onvoldoende te boeien. De geuite kritiek werd door het bestuur ter Scene uit Westerman en Zoon. VI. n. r. Jan Boersen, Piet Selier, Ite Ruitenberg-de Jong, harte genomen De Jannes Bosker Jz., Jannes Bosker Oz. en Grietje Bosker leden ontvangen een brief waarin staat dat de bekende toneelschrijver Henk Bakker de uitvoering van het stuk "Wes terman en Zn." op 7 maart zal bijwonen. De vol gende avond zal door Bakker in besloten kring voor de spelers een beschouwing (kritiek) over de uitvoering worden gegeven in de foyer van Cinema de Haan. Om het geheel toch ook een beetje feestelijk te laten verlopen wordt er om 8 uur voor alle leden een koffiemaaltijd geserveerd. In de advertentie staat dat het stuk Westerman en Zoon nog één keer wordt opgevoerd op 7 maart. Als eregast zal de befaamde toneelschrijver Henk Bakker aanwezig zijn. De prijzen voor de plaat sen bedragen inclusief belasting 1,75 - 1,50 - 1,25 en 1,-. De kaartverkoop vindt plaats op zondag 5 maart van 10-12 uur. Op 7 maart zat de bioscoop tot in alle nokken vol. Voor de aanvang van het toneelstuk trad de heer M. Kooij op in de schets "DE BRIEF VAN KEES AAN TRIJN". Hierin waren gedeelten verwerkt uit toneelstukken van Henk Bakker. Het succes dat de heer Kooij met de gezongen voordracht oogstte was groot. Hierna was het de beurt aan Amicitia. Op de vraag van een verslag gever na afloop aan de heer Bakker hoe hij het spel had ervaren antwoordde hij: "Och, kijkt u maar naar het publiek. Het was "erin" en reageerde zuiver. Er waren krachten, die slechts 50 pet. haalden, maar om het zoover te brengen gaven zij zich 100 pet. Allen verdienen lof, niet één uitge zonderd." Een buitengewoon diplomatiek antwoord. Het bestuur en de spelers werden door de heer Bak ker op 8 maart uitgebreid geïnformeerd en ge wezen op een aantal zaken die voor verbetering vatbaar zijn. Het is het bestuur te prijzen dat zij de kritiek niet terzijde hebben geschoven, maar alles in het werk hebben gesteld het toneelspel op een hoger plan te brengen. Inmiddels heeft de toneelvereniging een nieuwe voorzitter. De voorzitter wordt Jannes J. Bosker. De secretaris en de penningmeester, respectieve lijk P. de Graaf en S. Duynker, blijven in functie. De twee overige bestuursleden zijn mej. A. Bruul en J. Takes Tzn. Een nieuw stuk was ingestudeerd en wel het in die tijd bekende blijspel "BETJE REGEERT" van Henk Bakker. Het stuk wordt tijdens de ledenuitvoering van de muziekvereniging O.K.K. opgevoerd. Op zater dag 18 maart voor de gehuwden en zondag 19 maart voor de ongehuwden. Verdere optredens vinden plaats in Den Oever en Anna Paulowna. Op de achterkant van het programma wordt in dichtvorm getracht het publiek duidelijk te ma ken dat er geen problemen meer bestaan: Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 3 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 18