- 86 - Ook de middenstand op Wieringen was nauw be trokken bij de toneeluitvoeringen van "Amicitia". Vooral op Dirk Minnes werd vaak een beroep ge daan voor de aankleding van het toneel. Kasten, bankstellen en stoelen en dergelijke werden gra tis beschikbaar gesteld. Hiervoor werd dan weel de nodige reclame gemaakt in de programma's en dergelijke. Tijdens het opbouwen van het toneel voor één van de toneelstukken moest een grote glazen kroonluchter worden opgehangen. Het trapje van de kastelein was daar echter niet op bere kend en brak spontaan in twee stukken. De de coropbouwer lag op de grond en de lamp, een vrij kostbaar exemplaar, lag in duizend stukken. De verslagenheid was groot. Of de lamp betaald moest worden vermeldt de geschiedenis niet. Van rust voor de resterende weken in 1943 was geen sprake. In Den Oever, in de concertzaal Wiron, vindt op 19 december de opvoering plaats van "NAJAARSSTORMEN", een komedie in drie bedrijven die zich afspeelt in een dorpje op de Veluwe. De zaal was totaal uitverkocht. Veel belangstellenden moesten worden teleurgesteld. Het applaus aan het slot groeide aan tot een ova tie. Het bestuur is van mening dat de leden en me dewerkers het afgelopen jaar zo hun best heb ben gedaan dat een gezellige bijeenkomst zeker is verdiend. De secretaris krijgt opdracht de leden hierover te informeren. Op 27 december (maan dag na de Kerst) om vijf uur wordt iedereen in hotel Kaan verwacht. Gezamenlijk zal een kof fiemaaltijd worden genoten, gevolgd door een gezellige avond. Om de avond te laten slagen wordt van de leden een bijdrage verwacht in de vorm van een muziekstuk, zang, goochelen, een gedicht declameren enz. Een aantal dames zal worden benaderd om iets te bakken. De avond is uitsluitend toegankelijk voor leden en medewerkers. Letterlijk schrijft de secretaris: "de gehuwden nemen hun echtgenooten mede; de ongehuwden kunnen hun verloofden medebrengen. Nog niet-verloofde heeren kunnen een dame uit- noodigen. Het Bestuur behoudt zich evenzuel het recht voor een introductie zonder opgaaf van rede nen te zueigeren". De eerste "Amicitia" feestavond moet een sa menzijn worden van vriendschap en gezelligheid en er zal naar alle waarschijnlijkheid worden gedanst. De leden vinden de door het bestuur gekozen datum niet zo geslaagd, waarna wordt besloten het feest te laten plaatsvinden op 2 fe bruari 1944. Er wordt op een oude wijs (melodie van De Zil vervloot) een soort feestlied gezongen. Eén van de zes coupletten luidt: Ja, zuij reizen heel zvat af, Van ons'stukken staat men paf, Wij zijn de "Comedianten Wij leven voor het toneel Daarvoor offeren zuij veel U leest 't in alle kranten Refrein: Zing mee, zing mee, Amicitia is oké Wie ons ook spelen zag, Een drama of een lach Het is een feit, dat men ons mag, Het is een feit, dat is zeker dat men ons mag. Het bestuur is overtuigd van de kwaliteiten van de vereniging. Onder het toen ook al populaire WIST U wordt in een programma ondermeer het volgende vermeld: WIST U dat AMICITIA aan de spits van den top staat dat de kranten tegenwoordig vol staan over "Amicitia" dat er nog leden bij "Amicitia"zijn, die niets anders doen dan critiek op het Bestuur uitoefenen en op de Alg. Vergadering boe noch bah durven te zeggen? Dat overigens niet alle leden het altijd met het bestuur eens waren blijkt wel uit die laatste op merking... Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 3 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 16