Amicitia op tournée. - 84 - Niet alleen opWieringen trad de toneelvereniging op. Het toneelstuk "IN 'T GOUDEN HAAN TJE" wordt op zaterdag 19 juni opgevoerd in de schouwburgzaal "SMIT" te Middenmeer. De kaartverkoop vindt plaats in Slootdorp bij Ma gazijn Kroeze, in Wieringerwerf bij kapper Swier en in Middenmeer bij Hotel Smit. De kaarten kosten ƒ1,- plus belasting. De volgende voorbe schouwing over de toneelavond in Hotel Smit is in de krant te lezen: Naar wij vernemen zal de bekende Wieringer To- neelvereeniging Amicitia a.s. Zaterdag optreden in de groote zaal van Hotel Smit te Middenmeer. Opgevoerd zal worden de dol-komische klucht In 't Gouden Haantje. Gezien de groote successen zuelke Amicitia met dit stuk mocht boeken, twijfe len wij niet of ook deze avond zal slagen. Aardig is het om in dit kader ook de recensie van het optreden in de krant te lezen: Zaterdagavond kwam de nieuwe tooneelvereeni- ging "Amicitia" van Wieringen ons met 'n bezoek vereeren. Stonden wij in den beginne eenigszins sceptisch tegenover het bezoek van een dilettan- ten-vereeniging. Wij kunnen thans zeggen, dat zuij onze houding geheel herzien hebben. Met "In het gouden haantje" hebben de spelers (nota bene 16 stuks) met één slag de harten van ons polderpu- bliek gestolen. De zaal van hotel Smit zat bijna vol. Eenige honderden menschen zaten er om 7 uur als dan het scherm opgaat. Duurde het eerst even voordat de spelers contact hadden met de zaal, daarna was het succes verzekerd. Telkens klonk een spontaan applaus op en toen het doek voor de laatste maal zakte, kwam er haast geen einde aan. De heer Jannes Bosker, hier zuelbekend, trad nu naar voren en dankte voor het spontane applaus. Hij beloofde, dat "Amicitia"in den herfst nog eens terug zou keeren met een nieuw stuk. Zonder tzuij- fel zal de zaal dan tot den nok toe vol zitten. Pre- 1 cies kwart voor tien was het einde daar en kon de zaal om tien uur ordelijk zijn verlaten. Hoe laat de spelers thuis zuaren is ons onbekend. Een betere recensie had de toneelvereniging zich niet kunnen wensen. Keihard repeteren werd nu beloond. Dat "Amicitia" echter niet op haar lau weren ging rusten blijkt uit een in juli 1943 aan de leden verzonden brief van het bestuur. onze leden - toneelisten L.S., Het bestuur heeft zich de hulp zueten te verzekeren van den oud - acteur Henri de Vries, zoelke voor lopig één maal per zueek komt regisseren. Dinsdag avond hebben zuij voor het eerst onder zijn leiding gerepeteerd en zuaren vol lof over de zuijze, zuaarop hij ons instrueerde. Daar ook voor U uit dergelijke repetitie-avonden veel valt te leren, zou ik U zuil- lot verzoeken des Dinsdags in Cinema de Haan te willen komen (8 uur). Met groeten, P. de Graaf, Secretaris. Tijdens de kermis wordt op verzoek van de di rectie van Cinema de Haan op vrijdag 30 juli 1943 een toneelspel in drie bedrijven opgevoerd, getiteld "DOKTER BAVINO". Het stuk on der regie van Henri de Vries speelt zich af op het voorterrein van een dorpsherberg. Het decor en het grimeerwerk worden verzorgd door D. Stee man. De spelers zijn Js. Bosker Ozn., S. Duijnker Cz., Js. Bosker Jzn., P. de Graaf, I. Ruitenburg-de Jong, Jo Takes Tzn. en Annie Bruul. De recensie in de krant is lovend: De toneelvereeniging Amicitia" heeft hiermede een geweldig succes geboekt. Na "Gebr. Kalkoen", "Het gouden kalf" en "In het gouden Haantje", zuelke stukken alle kluchten zuaren, werd nu eens een meer serieus stuk ten toneele gebracht. Der gelijke speelstukken vereischen een veel moeilijker spel dan een klucht. De heeren Js. Bosker Ozn., S. Duijnker en Js. Bosker Jzn. hebben een com pliment verdiend. Mej. Annie Briml voldeed zeer goed. De overige spelers hadden een bescheiden rol te vervullen doch voldeden hierin uitsteketid. Door het succes werd het toneelstuk 6 augustus nogmaals in Cinema de Haan opgevoerd. De zaal was weer uitverkocht. In het 't Zand wordt op verzoek van de plaatselijke Kunstkring met veel succes een toneeluitvoering gegeven in het Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 3 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 14