- 80 - Wielrenners v. I. n. r. Jan Kater, Eelco Hartman, Gerben de Jongh, Henk Sibum en Willem Zoons den met een damessalon. De vrouwen van de Haukes en Westerland worden klant. Ze hoeven niet meer naar "dörrep". Willem is een sportieve vent. In zijn Helderse tijd is hij lid van de wielervereniging DOK. Die hobby houdt hij op Wieringen vele jaren aan. Op de Wieringer wielerbaan is hij vaak te vinden. De prijzenkast is aardig gevuld. Hij is ook een verwoed schaker. Eerst buiten ver- Schaakvereniging Wieringen verloor een van haar beste leden enigingsverband. Hij bestudeert de schaakliteratuur en schaakt, met andere schaak-en thousiasten in de huiselijke kring. In de jaren zes tig wordt hij lid van de Wieringer schaakvereniging. Hij is al snel een van de betere spe lers. Het kappersvak is een zwaar vak. Je staat de hele dag. Willem rookt menig zwaar sjekkie. De meeste klanten doen dat ook. De kapper staat een groot deel van de dag in een blauwe walm zijn werk te doen. Niet erg gezond zeggen we nu. Toen was het normaal. "Het is geen man die niet roken kan" adverteerde de tabaksindustrie voor de oor log. Er komen hartklachten. De eerste hartaan val is nog niet fataal. Een tweede wel. In 1969, achter het schaakbord op de club houdt zijn hart op met kloppen. In vliegende haast brengt de zie kenauto hem naar het Helderse ziekenhuis. De artsen kunnen alleen maar vaststellen dat een hartstilstand een einde aan het leven van Willem Frederik Antonius Zoons heeft gemaakt. Hij is maar 56 jaar geworden. Het is het einde van de kapsalon aan de Haukes. Simetje blijft met zoon Willem in de stille kapsa lon wonen. Niet lang daarna trouwt Willem. Kort daarop verhuist Simetje naar Anna Paulowna. Ze laat de kapsalon slopen. Er komt een bungalow voor in de plaats. Simetje overlijdt in 1995, 79 jaar oud. Op een clubavond van de schaak vereniging Wieringen in hotel de Haan i.e Bïpppïïpslïoef is vrijdag. avcrid: op jarige leeftijd plotse ling overleden de 'heer W, Zoons, kapper te De Urickfcs. De heer Zoons was een,paar jaar )I<1 van deze vereniging en itl.l heeft. zich dóén kennen, ais' eer. '«rundig sohakor. Reads kort na zijn too- fredlug i-ot dé vereniging promo veerde hij' van dé B-klasse naar de A-klasse, iii de hohdscomnetitie KNSB vierde xlessé: wa-s hij voor zijn vereniging tweede bordspeler. De Scheie;!;sport betekende voor de heer Zoons zoveel dut hij eike week nog een avond uittrok om met rne- deleden der vereniging, de familie 8, Sin it in de Koogerweg; sdhn&k- prdblemeo té gaan oplossen. Ais tegenstander was de heer Zoons een prettig speler en het medeleven vaai de leden der schaakvereniging met mevrouw Zoons en haar kin deren is dan ook groot, Geraadpleegde literatuur: Bas Sleeuwenhoek Pieter Terpstra Mr. K. Jansma - Het schrale end - 50 Jaar Wieringermeer - Lely, bedwinger der Zuiderzee Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 3 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 10