- 40 - Cor van de Made is één van de inspecteurs, toe zichthouders bij de dienstkring Afsluitdijk. Een dienst die zich toelegt op het welzijn in al zijn facetten van de wereldbekende verbinding tussen de provincies Noord-Holland en Friesland. Van der Made is tevens contactpersoon bij ongeval len en bij gelegenheid ook nog p-r man, het "ge zicht" van de Afsluitdijk. Hij houdt van zijn werk. Een volbloed buitenman en een "waterstater"in hart en nieren. Cor van der Made werd op 1 sep tember 1941 als zoon van Kees van der Made en Nel Verbiest, geboren in een woonark die in die tijd in de Hofmanshaven lag. Deze haven was toen dieper landinwaarts en reikte tot ongeveer tot aan de rijkswoningen die destijds aan de zuid kant van de weg voor de brug stonden. De ark van de Van der Mades lag ongeveer waar nu nog het kantoor van Rijkswaterstaat staat. Het gezin Van der Made was groot en bestond, behalve vader en moeder, uit twaalf kinderen. Vader Kees van der Made kwam van oorsprong uitTerheijden in Brabant. Omdat in de jaren '30 daar geen vol doende werk was zocht hij als jongeman zijn ge luk in het noorden. Na wat omzwervingen kwam hij door bemiddeling van zijn latere schoonvader Verbiest in het steenzettersvak terecht. Uiteinde lijk kregen de broers van zijn vrouw ook werk in deze tak. Later zetten de zoons van Kees die tra ditie voort. Vader en moeder van der Made Cor van der Made Voor het eerst na haar vol tooiing in 1932 werd in 1955 een begin gemaakt met het verhogen van de Afsluitdijk; te beginnen aan de Wieringer zijde. Het verhogen van de dijk bracht met zich mee dat ook het zetwerk (steenglooi ing) moest worden aange past. Kees van der Made en de familie Verbiest, als erva ren steenzetters, vonden hier, samen met vele anderen, dan ook voldoende werk. Het is dan ook niet zo ver wonderlijk dat ook Cor en zijn broers Jan, Nijs, Piet, Frans en Adrie in de voet sporen van hun vader traden. Cor, als jongen van veertien jaar, stapte in die tijd, samen met zijn vader, op de tandem die hen naar het werk aan de Waddenzeezijde van de dijk bracht. De jonge Cor moest als opperman stenen voor de zetters aanslepen. Zowel sjouwend als met de Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 19C jaargang nr. 2 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 6