I EDACTIECOMMISSIE ELDERSCHE COURANT - ZATERDAG 28 MEI 1932 - 38 - De spelling van al hetWieringer dialect in Op de Hoogte is de verantwoordelijkheid van de schrijver van het betreffende artikel. Tussentijds Op de Hoogte blijven? U kunt onze extra nieuwsbrief per e-mail ontvangen. Stuur daarvoor een bericht naar redactie@ historischwieringen.nl om u aan te melden. FOTO OMSLAG Luchtfoto van de sluiting van de afsluitdijk op zaterdag 28 mei 1932. De foto is genomen door de Fototechnische Dienst van Marine Luchtvaart Dienst, Vliegkamp "De Kooij". Foto beschikbaar gesteld door mevrouw Trijn Sten- vert-Wit, Bosstraat 79, 1731 SC Winkel. Haar vader was Piet Wit, water- en wegenbouwinge- nieur. bevindende vaartuigen. Het historisch moment van de afsluiting van de Zuiderzee. Hedenmiddag 1 uur heeft het historisch moment van de afsluiting der Zuiderzee, welk werk niet alleen in ons land doch ook ver over onze grenzen met de groot ste belangstelling werd gadegeslagen, plaats gehad. De Zuiderzee heeft heden opgehouden te bestaan. Het IJsselmeer is heden ge boren. De zee heeft zich tot het laatste oogenblik met alle kracht verzet tegen den aanval van den nietigen menarch, doch tenslotte heeft het menarchelijk ver nuft den zwaren strijd gewonnen. Het totstandkomen van de verbinding, welke met behulp van machtige, el kaar langzaam doch zeker naderende, grijperkranen door het storten van groote hoeveelheden "keileem" is bewerkstelligd ging gepaard met een oorverdovend gefluit en geloei den stoomfluiten en sirenes van werktui gen, sleepbooten en andere zich in de nabijheid van het sluitgat in de "Vlie- ter" Onze over de gehele wereld befaamde wa terbouwkundigen kunnen ook deze triomf weer voegen bij de vele triomfen welke zij reeds hebben gevierd. Zij hebben aan den grooten naam, die Nederland op waterbouwkundig gebied over den ge- heelen aardbol bezit, nog meerderen luister bijgezet. Met groote spanning is de definitieve afsluiting van onze binnenzee tegemoet gezien en thans, geruimen tijd vroeger dan waarop men aanvankelijk rekende, is de verbinding tusschen Noord-Holland en Friesland tot stand gebracht door den aanleg van den ruim 29! Km langen afsluitdijk. De voltooiing en de openstelling van dezen dijk voor het verkeer is thans nog slechts een kwestie van enkele maanden. Het meest belangrijke on derdeel van het groote werk "De af sluiting en gedeeltelijke droogmaking van de Zuiderzee" nadert snel zijn voltooiing en de om het IJsselmeer liggende provinciën zullen in de toe komst niet meer worden geteisterd door overstromingsrampen. UB Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 2 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 4