- 69 - van mijn zuster is het nooit meer helemaal goed gekomen. Later ging Marie in Den Oever werken, bij tante Geertje en oom Jaap, de petroleum boer. Zij woonden in een winkel met alle maal spullen voor vis sersboten. Wij hielden veel van tante Geertje en oom Jaap. Marie was daar dag en nacht. Zondags kuierden wij in Den Oever rond. Met Mina Koorn, Ger en MaTijsen, van Ma van Kees van Maartje van de kappennaaister, van de achterhoek van Oos- terland. En Willy kwam meestal. Dus liepen wij met een lange slinger door Den Over, en over de kade; waar de vissersboten lagen. Kijken natuur lijk, of er nog leuke jongens waren. Op een dag kwam oom Jaap vragen of ik naar Marie wilde gaan. Zij was ziek, ik geloof dat zij een beetje longontsteking had. Zij was erg ziek. Het hoofdgebouw van de MUZ De kantine op Breezanddijk Dus hielp ik tante Geertje een beetje om voor Marie te zorgen. Gelukkig na een paar weken was zij aardig opgeknapt. En deden wij spelletjes in huis. Tot zij weer de oude Marie was. Ik hoor Maria nog zeggen, als ik wat lolletjes aan het ma ken was. Dan zei ze "Nou Marie Neven, doe nou maar niet zo gek hoor". Ik werkte voor een poos op het MUZ kantoor met Ma van Kees van Maartje. De kantoren schoon maken. Daarna verhuisden wij naar Limburg, Maasbracht. Wij hebben nogal wat rond gezwor ven. Kwamen uiteindelijk terecht in Vreeswijk, waar ik Bert Kuyper ontmoette. We zijn daar getrouwd. Marie kwam toen bij mij logeren. Ik haalde haar op van de boerderij. Wij hadden toch zo'n leuke trip met elkaar, op de fiets naar Vianen. Waar Bert en ik woonden. Wij hadden zo een prachtige vakantie met elkaar. Na de va kantie Marie weer te rug gebracht. Ik weet niet of zij toen al met Dirk Kroontje verke ring had. Ik dacht van wel. Ik had Dirk voor die tijd al eens ont moet. Ik dacht Marie heeft het geschoten, want Dirk had een soort vrachtauto waar hij mee van Bolsward kwam. En dat vond ik geweldig. Toen Marie getrouwd was, ging ik bij haar logeren. Wan neer Marietje was geboren, stuurde zij mij direct een foto van Marietje in de kinderwagen. Die foto staat nog mooi in het familie album van de hele familie De Jongh. Later verhuisden Bert en ik naar Vlissingen. Dat vond ik zo prachtig wonen. Maar dat was niet voor lang. Kitty werd geboren in 1939, in 1940 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 2 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 35