EVUE VERSJE ET DICHTEN DER AFSLUITDIJK - 66 - Een versje uit een revue, waarschijnlijk, ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Afsluitdijk. Vroeger was Wieringen een eiland Toen spoelde er rondom de zee Heerste er vrijheid en levenslust en was men van geen zorgen bewust. Maar de Afsluitdijk is gekomen Met de vrijheid was het gedaan Het kon niet meer terug naar het oude en toen was het met Wieringen gedaan. Ons antwoord zal zijn Ja, wij gaan! Opgetekend door de familie Bosma - de Jongh, Zandburen 24, Hippolytushoef die in de Polder Waard-Nieuwland woonde geschreven door Trudy Lont-de Haan toen zij twaalf jaar was Het sluiten van "De Vlieter" waardoor de verbinding Hol land-Friesland tot stand kwam Op een zomerdag in 't jaar 1932 gebeurde er wat belangrijks. Het dichten der Afsluitdijk. Minister van verkeer en waterstaat was ook aanwezig. An dere ministers wilden juist een stap op de mod derige loopplank wagen, toen ze werden opge schrikt door een luid "Ho, effe wachte here, de dijk mot dicht." Ijlings deden de ministers een stap achteruit en zagen een man met een krui wagen de modderige loopplank op lopen. Even verderop stond het zoontje van de directeur met het vlaggetouw in de hand. Gespannen keek hij naar vaders strak gezicht, tot die het sein gaf het vlaggetouw los te laten. En gaf het sein, bag germolen stelde zich in werking. En de bak met keileem stortte zich in het laatste gat. Het werk van Ir. Lely was volbracht, de dijk was dicht. Gie rende sirenes wekten de mensen op, vliegtuigen cirkelden boven het laatste gedichte gat. Maar niemand keek of luisterde er naar. Alle ogen waren gericht op een juffrouw die haar kousen en schoenen uittrok en zich door de modderige massa waagde. Ze kwam moeilijk vooruit. Maar dat gaf haar allemaal niets, ze wuifde met alle bei haar armen uit alle macht. En lachte iedereen vrolijk toe. Deze juffrouw was Mevrouw Grietje Bosker en zij was de eerste vrouw die over de Afsluitdijk gekomen is. pfLOvnrcns nooed üdLLiVI) Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 2 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 32