FSLUITDIJK FSLUITDIJK - 65 - De bus rijdt als een kamer door de nacht de weg is recht, de dijk is eindeloos links ligt de zee, getemd maar rusteloos, wij kijken uit, een kleine maan schijnt zacht. Voor mij de jonge pas-geschoren nekken van twee matrozen, die bedwongen gapen en later, na een kort en lenig rekken onschuldig op elkanders schouder slapen. Dan zie ik plots, als waar 't een droom, in 't glas ijl en doorzichtig aan de onze vastgeklonken soms duidelijk als wij, dan weer in zee verdronken de geest van deze bus; het gras snijdt dwars door de matrozen heen. Daar zie ik ook mezelf. Alleen mijn hoofd deint boven het watervlak beweegt de mond als sprak het, een verbaasde zeemeermin. Er is geen einde en geen begin aan deze tocht, geen toekomst, geen verleden, alleen dit wonderlijk gespleten lange heden. Als je aan zee staat, en je ziet de kim niet van al dat licht, er is geen wind, je staat op de keien in zee, het strand is ver achter je met de mensen, er is geen mens meer te zien, geen duin. Alleen een bleke zon, en klein, glijdt haastig door de wolken heen- Zo, in die vorm, schildert men verdriet: een open oog dat niets meer ziet. Gerrit Krol, (Groningen, 1 augustus 1934) Uitgeverij De Bezige Bij Uit "Parken en woestijnen", uitgegeven in 1940 door uitgeverij Stols. M.Vasalis (Den Haag, 13 fe bruari 1909 - Roden 16 oktober 1998) was dichteres en psychiater. M.Vasalis is het pseudoniem van Margaretha Droogleever Fortuyn-Leenmans. Vasalis is haar gelatiniseerde meisjesnaam. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 2 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 31