ERSLAG ALGEMENE LEDENVERGADERING 2006 De algemene ledenvergadering werd gehouden op 23 maart 2006 in de grote zaal Noorderlicht, Parklaan 41 Hippolytushoef.Aanwezig van het bestuur: Gerard Numeijer, voorzitter; Henk de Graaf, penningmeester; Gea Klein-Hamming, secretaris; Menno Smit; Andries de Wit; Arina Zwanink en Gert-Jan Visser. Afwezig van het bestuur: Lies Jacobs-Hijlkema 1Opening Afbericht: Sophia Deijkers en Gerard Deijkers. Het aantal leden dat de jaarvergadering bezocht: 83. Speciaal woord van welkom aan Piet Kraan, die ook deze keer bereid was zijn films op de jaarvergadering te tonen. 2. Mededelingen en notulen 17 maart 2005. Geen mededelingen, notulen akkoord. 3. Jaarverslag secretaris. Verslag akkoord. 4. Financieel verslag penningmeester. Mevrouw De Wit stelt voor goedkoper papier te gebruiken voor het verenigingsblad. Vergadering wil niet tornen aan de kwaliteit van het blad. Verslag akkoord. 5. Verslag kascontrolecommissie, bestaande uit de heren Peeters, de Vries en Bakker. De heer Peeters: Er is enorm veel werk verzet door de penningmeester, alles is uitstekend in orde. We hebben respect voor de correcte en precieze werkwijze van de penningmeester. Verslag ak koord. 6. Benoeming nieuw kascontrolelid in verband met reglementair aftreden van de heer Peeters. Paul Weijers stelt zich kandidaat. 7. Vaststelling contributie 2006. Het bestuur stelt voor om de contributie te verhogen naar 17,50. Het bestuur geeft aan dat de contributie drie jaar lang niet omhoog is gegaan. Verder deelt het bestuur mee dat de kosten van de lezingen zijn gestegen, dat er niet getornd mag worden aan de kwaliteit van het verenigingsblad en om de nieuw uit te geven boeken te kunnen financieren, is het bestuur van mening dat het noodzakelijk is de contributie te verhogen. De heer Peeters zegt dat de penningmeester zijn uiterste best doet om alles rond te krijgen, er is van verspilling geen sprake. Petje af voor de penningmeester. De vergadering gaat akkoord met de verhoging. 8. Bestuursverkiezing: niemand aftredend. 9. Rondvraag. Piet de Bokkek onderwerp verhoging contributie. Is het niet mogelijk om bij een lezing entree te vragen voor niet-leden? Bestuur: De vereniging telt 900 leden, uit ervaring is gebleken dat het ondoenlijk is om bij de deur te gaan controleren op wel of geen lid. Een enkeling in de zaal zal daarom geen lid zijn. De lezingen worden gezien als een promotie van de vereniging, ze hebben een open karakter. Na de officiële vergadering werden Menno Smit en Jaap Lont benoemd tot ereleden van de vereni ging. Menno sinds 1991 in het bestuur, vervulde tot 2002 de functie van penningmeester en is mo menteel bestuurslid. Hij legde de basis voor een goed en strak financieel beleid, waar de vereniging nu nog de vruchten van plukt. Jaap Lont was van 1991 tot 2000 voorzitter van de vereniging en is sinds 2000 voorzitter van de Commissie Genealogie. Jaap is de Neerlandicus binnen de vereniging, bijna alle boeken die door de vereniging worden uitgegeven worden door hem gecorrigeerd. Beiden zijn van grote waarde voor de vereniging, om die reden werd hun 'de Kei', het erelidmaatschap, overhandigd als teken van waardering voor hun inzet. Na de pauze vertoonde Piet Kraan, voor de negende keer op een jaarvergadering, films over vervlo gen tijden op Wieringen. Deze keer het afscheid van Bertie Kooij-Smid en de brand in de Alvitlo- school, de bouw van de sporthal in Hippolytushoef en de opening van de Bibliotheek. De film gaf een mooi beeld van begin jaren '80 en vooral een beeld over het vele werk dat de vrijwilligers hebben verricht bij de bouw van de sporthal. Gea Klein-Hamming, secretaris ~i Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 1 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 9