lil'IÜilllll maandag 19 maart 2007 Jaarvergadering - 6 - Ons archief is gevestigd in het atrium van het Parkzicht te Hippolytushoef. De collectie bestaat uit foto s, krantenartikelen, films, dia's, negatieven, notulen van diverse (opgeheven) verenigingen, ge nealogische notities, kerkarchieven, enz. enz. De vereniging heeft hoofdzakelijk een papieren archief. Dit alles ligt opgeslagen in archiefkasten. De collectie is ongeveer 15 jaar geleden opgericht door Nel en Jaap Fijnheer. Door schenkingen groeit hij nog ieder jaar. Het afgelopen jaar is er een uitbreiding van de krantenjaarboeken geweest door de schenking van het archief van de Wieringer Courant. Vaak worden we in de gelegenheid gesteld om van een oude foto een digitale afdruk te maken, zodat er een kopie in het archief kan worden opgeborgen om voor het nageslacht bewaard te blijven en de originele in het bezit blijft van de eigenaar. Het is ons streven dat alle informatie, die in de kasten ligt opgeslagen, toegankelijk is voor iedereen. Iedere eerste maandagavond van de maand van 19.00 uur tot en met 20.30 uur is het archief daarom openge steld voor belangstellenden. Ook op een aantal dins dagmiddagen, de data staan gepubliceerd in Op de Hoogte, is het archief te bezoeken. Het heeft enige tijd geduurd voordat de leden er aangewend waren dat het archief van de oude bi bliotheek aan het Kerkplein naar het atrium in het Parkzicht was verhuisd. Nadat er in het begin een dipje in het bezoekersaantal is geweest zien we dat dit de laatste tijd langzamerhand weer op het oude aantal komt. Als archiefcommissie nodigen wij een ieder uit om eens langs te komen op de ope ningsmomenten. Dat kan zijn met een gerichte vraag over een bepaald onderwerp of foto, maar ook om gewoon eens te kijken wat er in het archief ligt opgeborgen. Alles is mogelijk. De leden van de archiefcommissie trachten iedereen altijd zo goed mogelijk van dienst te zijn. Namens de archief commissie, Arina Zwanink Agenda: 1Opening 2. Mededelingen en notulen 23 maart 2006. (zie elders in dit blad) 3. Jaarverslag secretaris, (zie elders in dit blad) 4. Financieel verslag penningmeester (zie elders in dit blad) 5. Verslag kascontrolecommissie, bestaande uit de heren de Vries, Kees Bakker en PaulWeijers. 6. Benoeming nieuw kascontrolecommissielid in verband met reglementair aftreden van de heer Kees Bakker. 7. Verslag Redactiecommissie, (zie elders in dit blad) 8. Verslag Genealogische commissie, (zie elders in dit blad) 9. Verslag Boerderijen commissie, (zie elders in dit blad) 10. Vaststelling contributie 2007. 11Bestuursverkiezing: Aftredend en niet herkiesbaar: Gert-Jan Visser. Aftedend en herkiesbaar: Lies Jacobs-Hylkema, Gea Klein- Hamming en Gerard Numeijer 9. Rondvraag. Pauze houdt de Historische Vereniging Wieringen haar in de grote zaal van Het Noorderlicht Parklaan 41 Hippolytushoef Aanvang: 20.00 uur Voor en na de pauze zal de heer Piet Kraan oude films vertonen. [jet archief van de Historische Vereniging Wieringen Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 19e jaargang nr. 1 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 8