Redactiecommissie Raarverslag Commissie Genealogie 2006 door Gea Klein-Hammingvoorzitter redactiecommissie De redactieleden, Bob Gorter, Tiny Hoogschagen-Metselaar, Nel Vriezema-Omis en ikzelf, hebben ook in 2006 weer met plezier gewerkt aan het blad Op de Hoogte. Vier reguliere nummers en een themaummer waren het resultaat van een goede en prettige samenwerking tussen de redactie, de gastschrijvers Jannie en Stef Zwarts, Nettie Rienstra-Mulder, Jac Feenstra, Jan T. Bremer, Dineke Halfweeg, Tan Lont-Lont, Nel Fijnheer-Rotgans en Jan Simon Hoogschagen en de lezers van het blad. Regelmatig worden er door de lezers ingezonden stukken aangeleverd naar aanleiding van een artikel, een gevonden ansichtkaart of oude foto's. Deze inbreng wordt zeer gewaardeerd. De vaste re dactie is, om het blad te kunnen voorzien van genoeg artikelen, te klein, maar door de samenwerking met gastschrijvers en de lezers van het blad komen we een heel eind. Door op deze manier te werken ontstaat er tevens een gevarieerd en goed gevuld blad, iets dat de redactie graag ziet. Het is altijd leuk wanneer mensen zich aanmelden met een idee, zo heeft Wim Steiginga uit Den Oever een mooi schilderij met een verhaal. Jan Germen Lont verhaalde over zijn familie en er kwa men diverse ingezonden stukken naar aanleiding van het themanummer 'God en zijn Dienstknecht'. Prettig, en altijd welkom, is het ook wanneer mensen bereid zijn mee te werken aan grote artikelen, zoals de leraren van de Alvitlo- en de Henricusschool, de familie Doorn over hun winkel en mevrouw Hoek-Lont bij het artikel Villa Waterkeer. Verder hebben wij de hulp van de Commissie Genealogie als het gaat om stamboomgegevens en bij de 'Burgerlijke stand Gemeente Wieringen', ondersteunt Helene Gorter-Prins de redactie. Voor de winkeltjes kunnen we altijd terecht bij Grietje Wilms-Lettinga, die intussen vele multomappen vol heeft met materiaal over verdwenen en bestaande winkels. Wij bedanken alle mensen die het blad in 2006 tot een succes hebben gemaakt en hopen ook in 2007 weer op spontane inbreng van gastschrijvers en leden. De tekst hoeft niet helemaal correct op papier te staan of zelfs in het geheel niet op papier, als er maar een verhaal is. Gewoon even contact opne men met de redactie en dan komt het goed. door Tan Lont-Lont, secretaris De vaste kern van de commissie bestond in 2006 uit de volgende leden: Jan Conijn, Gerard Kor- tekaas, Jaap Lont, Tan Lont-Lont, Gert-Jan Visser, Andries de Wit en Piet de Wit. De groep kwam, inclusief een vergadering met het bestuur van de Historische Vereniging Wieringen negen keer bij een. Dit jaar werd de stamboom van de Wieringer familie Koorn gepresenteerd, traditiegetrouw gedurende de eerste twee weekeinden van oktober in de Nicolaaskerk teWesterland. De presentatie bestond uit: de wandvoorstelling van de gedrukte stamboom (over de gehele linkerwand van de kerk) foto's van de familie Koorn op de rechterwand van de kerk doorlopende fotovoorstelling fotoalbums en informatie over de familie Koorn uitgave van de stamboom in boekvorm en op cd-rom en dvd. De middagen zijn druk bezocht en er zijn veel boeken, cd-roms en dvd's verkocht. De commissie pre senteert dit jaar de stamboom van de familie Tijsen. Deze stamboom is ook in 1991 gepresenteerd. Daar is intussen weer een hele generatie bijgekomen, maar de belangrijkste reden om dit nogmaals te doen is het feit, dat de stamboom nu in boekvorm en op cd-rom uitgegeven wordt. Tijdens de weekeinden op 6 en 7; 13 en 14 oktober 2007 ligt er ook altijd een aantal fotoalbums ter inzage. Een deel van de verzamelde foto's wordt gebruikt voor het boek. Wij willen graag foto's, krantenknipsels, rouw/trouwkaarten enzovoorts. Uiteraard krijgt u alles weer terug. Mocht u iets hebben, dan kunt u contact opnemen met Tan Lont-Lont, Kon.Wilhelminalaan 39, 1777 AR Hippolytushoef,Tel.0227 592244, E-mail t.lont-lont@hetnet.nl Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 19= jaargang nr. 1 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 4