- 34 - ...en weer droog Dan moest alles tip top in orde zijn. En ze was al zo schoon. Duitsland. Of met andere familieleden, met tan te Han bijvoorbeeld, alleen met dit verschil dat tante Han met een klein koffertje toe kon. Maar dat Sijtje met een grote koffer op stap ging. Al les moest mee, tot de ochtendjas toe. Beter mee verlegen dan om verlegen. Na het overlijden van haar man in 1965 trok Oostenrijk als vakantie land. De omgeving daar boeide haar enorm. Nu woont een kleindochter er. Een hechte band heeft ze door de jaren heen ge had met haar zusters, broer en aanhang. Vooral met Han. Maar ook met haar halfzus Anna Kui per-Lont. Ook later, toen Anna in het rusthuis verbleef zorgde ze voor haar. Een willekeurig briefje, dat bewaard is gebleven: Voor Gré Hier is dan een extra sleutel voor jou. Voortaan beter oppassen buurvrouw Je bent ze eerder kwijt dan rijk. De hartelijke groeten van buurvrouw Sijt. (Buurvrouw had de sleutel verloren, Sijt zorgde voor een nieuwe, maar deelde met de hartelijke groeten toch een reprimande uit) De volgende anekdotes zijn zeker vermeldens waard: Bij het drinken van een kopje koffie tijdens het winkelen vroeg Sijt eens aan de serveerster: "Ver koopje ook een borreltje?" "Nee, mevrouw," was het antwoord. "Jammer, anders had je een goede klant aan me gehad!" Of Niet zo hard rijden, anders zijn we er zo. En ik geniet er zo van. Op vrijdag 25 okto ber 1929 trouwde ze met Cornelis Koorn, broodbakker, zoon van Nan Koorn en Krijn- tje Spaans. Ze betrek ken eerst een filiaal van bakkerij De Koorn- schoof in De Haukes. Op 22 september 1932 vestigen ze zich in een nieuwe bakkerij te Slootdorp, aan de Brink 62. Het waren goede jaren in de Wieringermeer, hard werken en Sijtje was vaak 's morgens vroeg als eerste in de bakkerij aanwezig, nog voor Cor, haar echtgenoot. Maar bij de familie Scheltus zit het ondernemerschap in het bloed. De bakkerij was vrij van hypotheek, vertelde dochter Selma. Door de inundatie van de Wie ringermeer moest de oven worden gedoofd en men vluchtte naar Wieringen, eerst naar de Elft, toen de Nieuwstraat en vervolgens naar de Belt. Na de drooglegging van de Wieringermeer keer de het echtpaar terug. Ze moesten van voren af aan beginnen, in elk opzicht. Dat viel uiteraard niet mee. Er weren vier kinderen geboren: 1. Nan Koorn, geboren op woensdag 12 fe bruari 1936 in Wieringen. Nan trouwde met Pieternel Schoen. 2. Cornelia Sita Koorn, geboren in september 1942 in Wieringen. Cornelia Sita is overleden op woensdag 20 januari 1943 in Wieringen, 4 maanden oud. 3. Selma Cornelia Koorn, geboren in 1944 in Wieringen. 4. Jan Koorn, geboren in 1945 in Wieringen. Jan is overleden in 1945 in Wieringen, 4 da gen oud. Het verlies van haar kinderen heeft Sijtje niet onberoerd gelaten. Haar karakter werd omschre ven als een sterke vrouw en vrolijk. De vakanties werden samen met haar man doorgebracht in Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 1 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 36