- 32 - Sijtje was de vijfde dochter uit het gezin Scheltus. Ze werd in de Normert geboren in een klein huisje met een kleine stal waar een paar koeien werden ge houden. Haar schooljaren brengt ze door op het Hoekje, een behoorlijk stukje lopen dus. Er liep een pad vanuit de Normer door het land langs de boerderij van Grietje Sprenkeling (nuTheo Mulder).Vol gens Dirk Nan Mulder, kleinzoon van Grietje Sprenkeling, was het een smal pad (geen vier voetspad) dat door het land liep. Met de eerste Hotel Lont omstreeks 1910. v.l.n.r. Betje Minnes (van Dirk), Betje Minnes (van Klaas), Meijert Kalf, bakkers knecht, Dirk Lont, hotelhouder, Dirk Lont junior, Simon Halfweeg, kastelein (later Concordia)Hein Lont, Jan Lont en Jaap Kuit, dominee. Villa Waterkeer,Westerland, 1928 voor de open garagedeur. V.l.n.r. Jacob, eerste chauffeur, Sijtje Scheltus, Jaap Oden, tweede chauffeur en Jannetje ten Bokkel ruilverkaveling is het verdwenen. Dit pad kwam op de Koningsweg uit. In dit land lagen veel put ten en Sijtje vertelde eens aan de kinderen dat het haar was opgevallen dat er een man rondliep die vaak uit één van de welputten dronk. Het leek wel of hij steeds dorst had. Een mogelijke ver klaring is dat de man aan suikerziekte leed. Sijtje Scheltus in Bergen Op de leeftijd van twaalf jaar verlaat ze de school en gaan dienen bij Hotel Lont. Dat was hard wer ken, zondags en in de week. Sijtje was intern en af en toe mocht ze een middag naar huis. Als kind was dat heel moeilijk voor haar en ze heeft dan ook wel eens gehuild. Toch heeft ze het nog drie jaar volge houden, maar je moest immers wel. Door het harde werken werd ze heel sterk in haar han den. Vervolgens ging ze bij de familie Ringers wer ken. Hij was ingenieur bij de Zuiderzeewerken Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 1 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 34