- 29 - Nan Scheltus met de vraag, of meer nog een constatering: Jij bent toch een dochter van Nan Mulder de bak ker? Toen ik bevestigend knikte zei ze: Die lieve Nan, ik was erg op hem gesteld. En ze vertelde dat mijn vader nog een poos bij hen had gewerkt, van 1932 tot 1935. Bovendien was hij nog een tijdje inwonend, tot zijn huwelijk in 1934. Die periode betrof Slootdorp. Het deed me uiteraard goed dat er zo positief over hem werd gedacht en ik bedankte haar daarvoor. Bij het lezen van haar naam werd ik aan dat voorval herinnerd. In het familiefotoalbum van Sijtje Scheltus las ik zijn naam, de foto was waarschijnlijk losgeraakt en verdwenen. Ik wist echter om welke foto het ging, die is ook in mijn bezit. Het onderschrift luidde: "Nan Mulder, de Bakker" Uit deze zin spreekt respect, of zolas mijn vriendin het eens uitdrukte: "Een meneer in bakkerskleding". Verder in dit verhaal zal blijken dat ze nog in de "pallemetaazje" zaten, oftewel dat ze nog aan elkaar verwant waren via de familienamen Schel tus - Mulder - Minnes - Hellingman - Van Sa- voijen en Poel. De onzichtbare lijnen noem ik dat altijd. Wierings voor parentatie, onderverdeeld in meer of minder "uterlek", bijvoorbeeld neef en nicht zijn "erreg uterlek" Vader Nan Scheltus werd geboren op woensdag 10 augustus 1870 en overleed op donderdag 7 mei 1931, zestig jaar oud. Hij heeft op de Wes- terklief, De Normer en de Belt gewoond. Hij was de zoon van Jan Scheltus en Antje de Boer. Hij trouwde, zevenentwintig jaar oud, op vrijdag 5 november 1897 met Sijtje Kooijman, geboren op zaterdag 22 april 1871 te Westerklief en overle den op zaterdag 5 oktober 1940, negenenzestig jaar oud, dochter van Jan Cornelis Kooijman, landman en Antje Mulder. Bij haar huwelijk is zij winkelierster en weduwe van Dirk Lont, schipper, die op de jonge leeftijd van zesentwintig jaar overleed. Dirk was de zoon van Nan Lont en Neeltje de Haan. De datum van het huwelijk met Dirk Lont was maandag 17 april 1893. Familie Scheltusv. I. n. r. Anna Lont, Nan Scheltus, Geer tje Scheltus, Sijtje Kooijman, Trijntje Scheltus en Neeltje Scheltus Kind van Sijtje Kooijman en Dirk Lont: 1. Anna Lont, geboren op dinsdag 19 decem ber 1893 in Wieringen. Anna trouwde, 19 jaar oud, op vrijdag 24 oktober 1913 met Nicolaas Kuiper. Anna werd in de volks mond Anna Kuiper. Het echtpaar had een winkel in tweedehands goederen aan de Ko- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 1 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 31