■/r 7 - 13 - jarig verblijf in de loopgraven aan de Ijzer had overleefd. Zijn uiterlijk was zwaar verminkt door het Duitse mosterdgas waarmee hij in aanraking was geweest. Dolf zette de kapperszaak van Jan Harder voort in een ander pand aan de Hoofd straat, in het begin samen met zijn zuster Jeanne. Later ging Jeanne in een hotel in Haarlem werken. Daar ontmoette zij haar latere man, trouwde en ging in Hillegom wonen. Toen Dolf met een protestantse vrouw trouwde en zijn geloof opgaf en later ook Jan dat voorbeeld volgde, had moeder Gielis daar zoveel moeite mee dat zij Wieringen verliet en bij Jeanne ging wo nen. Later keerde ook zij naar Antwerpen terug, zij is bij Paulien overleden. Jongste zoon Jan werd door Dolf tot herenkapper opgeleid. Jan Gielis (1907 - 1980) herenkapper aan de Vborstraat te Den Oever A\ Nota voor kosten koopakte22 maart 1925 Nadat Jan door broer Dolf tot herenkapper is opgeleid, werkt hij een aantal jaren als leerling in de zaak aan de Hoofdstraat in Hippolytushoef. De tijd van de Zuiderzeewerken breekt aan. De vele arbeiders worden in een houten woonkamp bij Den Oever ondergebracht. Ook zij moeten worden geknipt en geschoren en zo krijgt Jan van een klant de tip dat er in Den Oever behoefte is aan een herenkapper. DeVoorstraat beginjaren '20. Rechts achter het hekje stond de eerste houten kapperszaak van Jan Gielis. Links de ka pel, daarnaast het vissershuisje zvaar Jurrie Lont in zijn woonkamer een café begon. Aan het hekje voor het huts konden paarden zvorden vastgebonden. Het volgende vissershuisje zverd de zvomng van het kappersechtpaar, later de plaats zoaar de nieuzue kapperszaak zverd gebouzvd. Wicrinpcn, l'dfi verschoten en honorarium compi'teercndc aan SVtdaris Di. LP. '2D. fj. van der Speck Öbreen te Vlieringen Ai c/iaAfóO- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 1 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 15