[^Jaarverslag Historische Vereniging Wieringen 2006 -8- door Gea Klein Hammingsecretaris Het bestuur bestond het afgelopen verenigingsjaar uit: G.J.C.M. Numeijer H.O.de Graaf voorzitter penningmeester secretaris vice voorzitter, bestuurslid, ledenadministratie, bestuurslid verzorging rondzending "Op de Hoogte", bestuurslid 2e secretaris, bestuurslid 2e penningmeester, bestuurslid. G.C. Klein-Hamming G.J. Visser A.C. de Wit E.M. Jacobs-Hijlkema A.A. Zwanink M.H. Smit Het bestuur heeft het afgelopen jaar elf maal vergaderd, waarvan driemaal met een commissie; de redactie-, de genealogie- en de boerderijencommissie. Het ledental is stabiel, momenteel telt de ver eniging 955 leden. De activiteiten die zijn gehouden, zijn als volgt: Jaarvergadering 23 maart, zie het verslag. De excursie, 20 mei, naar Delft. Waar een bezoek werd gebracht aan de Nieuwe Kerk en het museum Het Prinsenhof. Met de paadentram is er een rondrit gemaakt door het oude centrum van Delft. Deelname 46 personen. - De boerderijencommissie presenteerde op 2 juli het boek 'Verdwenen boerderijen van Wieringen'. De presentatie is gehouden bij Eiland Museum Jan Lont. Zie verslag Boerderijen Commissie. Tijdens Floradagen op 26 en 27 augustus zijn er diverse tentoonstellingen en pre sentaties georganiseerd, zoals C.I.V 50-jaar, foto's van de amateur fotograaf Kees Pot, de Verenging Aak, etsen gemaakt door Verpoorte, verder lagen er ter inzage de multomappen van Arjaan Willeboordse, met alle gegevens van de Wieringervloot en daarbij diverse mappen uit eigen archief. Dit alles aangevuld met de boekenkraam van de Historische Vereniging. Weekenden NicolaaskerkWesterland. Zie verslag Genealogische Commissie. Najaarslezing, 27 november, met het thema 'Oud en nieuw Wieringen' gepresenteerd door JanTijsen. Een groot succes, ruim 120 belangstellenden hebben de lezing be zocht. Pietenmarkt, 24 november, daar heeft de vereniging zich gepresenteerd met de boe kenkraam. Hier werd het jongste lid van de vereniging ingeschreven: Nan Rinze Klein, geboren 22-12-2000, een cadeautje van zijn ouders. Historische VerenigingWieringen - "Op de Hoogte" - 19e jaargang nr. 1 - 2007

Op de Hòògte - Wieringen | 2007 | | pagina 10